SORU
23 HAZİRAN 2012, CUMARTESİ


Servisi, Yönerge ve modül arasındaki fark

Bir acemi, temelleri bilmek ve bu harika ortamı elimi çalışıyorum. Dokümanlar çok fazla okuyorum ve daha fazla ve daha fazla kafam karıştı. Ben temelde bir arasındaki farkı çözemedim

 • hizmet
 • Direktifi
 • modül

Özel bileşenler görüyorum. Bazen direktifleri, somtimes hizmetleri kullanıyorlar. Her bir modül ile başlar. Birisi bu üç tip arasındaki fark nedir bir örnekle açıklayabilir misiniz?

CEVAP
27 HAZİRAN 2012, ÇARŞAMBA


Direktifler, hizmetleri, sabitler, vb gibi diğer şeyler bir dizi Tel bir yerde olmak gibi bir modül düşünün. Başka modülleri yeniden yüksek seviyede vererek enjekte edilebilir.

Açısal bir uygulama yazarken, uygulama kodunuzu (sans şablonları) üst düzey bir modül gerekir

hizmetleri esas denetleyicileri arasında iletişim kurmak için bir yoldur, ama başka bir servis enjekte edebilirsiniz. hizmetler genellikle bir yolu olarak veri depoları için kullanılır ve insanlar ngResource gibi açısal apı sarar. Bu teknik testler (özellikle) alay oldukça kolaylaştırır beri yararlıdır. Kimlik doğrulaması gibi diğer şeyler için hizmetler, vb günlüğü olabilir.

direktifleri widget oluşturmak veya jquery gibi eklentileri mevcut şeyleri kaplamak için kullanılır. Mevcut eklentiler sarma zor olabilir ve bunu sebebi iki yönlü bir veri eklentileri ve açısal arasında bağlayıcı kurmaktır. Eğer iki yönlü veri bağlama ihtiyacın olursa ... sonra da poşete gerek yok.

direktifleri de DOM manipülasyon yapmak için bir yer, DOM olayları vb yakalıyor. Denetleyicileri veya hizmetler DOM ile ilgili bir şeyler yapıyor olmalı. yönergeleri oluşturma oldukça karmaşık, IMHO, ilk yapmak için ne arıyorsanız VEYA tavsiye için açısal googlegroup soracak bir şey için apı bakarak tavsiye ederim.

bu yardımcı olur umarım!

--dan

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • friendz.net

  friendz.net

  29 EKİM 2010
 • justintimberlakeVEVO

  justintimber

  2 EYLÜL 2009
 • Roger Huffman

  Roger Huffma

  4 ŞUBAT 2007