SORU
21 EKİM 2010, PERŞEMBE


Sinatra vs Raylar

Sinatra ve Raylar örneklerinden bazıları ile çalıştım, ama zor bir zaman ki teknoloji ait çözemedim ben.

Özellikle ben Sinatra/Raylar kullanarak elinize ne geçer? Sadece/ActionView ActionPack? Eğer yanılıyorsam beni Düzelt, ama sadece Webrick/Melez alabilirim ve benim kadar hizmet .dosyaları erb değil mi? Ve o dosyalarda ActiveRecord teknolojiyi kullanmak ve hala post değişkenleri, oturum durumu ve sorgu dizesi değişkenleri erişim hakkım olabilir mi?

Ne siz eğer PHP gibi bir senaryo yukarıda başlarsam, Webrick ERB ActiveRecord soruyorum, ben Sinatra kullanarak kazanç ne kadar? Ve ben daha Raylar kullanarak elinize ne geçer?

CEVAP
22 EKİM 2010, Cuma


Sinatra için, gerçekten Rafı etrafında bir sarıcı gibi bir şey. İlk Raf amacının ne olduğunu sormak gerek. Raf temelde bir çerçeve bu Raf destekler server sonuç, tüm web ile döndü ne kullanabilirsiniz dönmelidir nasıl bir özelliktir. Gerçekten nasıl çerçeve/sunucu birleşimi, beraber çalışacaklar önemsemeden seçmenizi sağlayan bir uyumluluk katmanı. Eğer çerçeve Raf uyumlu ise, Raf ile hemen hemen herhangi bir sunucu üzerinde dağıtmak gerekir.

Şimdi, bir şey çok düşük düzeyde olması istenir. Sinatra gibi çerçeveler, filtreler sonra sana güzel yönlendirme, yardımcıları,/önce gibi şeyler vermek, ve bir sürü daha fazla. Sadece doktorlar için ne alabileceğini görmek için bakmak gerekir. Raylar çok daha featureful ve pek çok yönden "". büyülü Yani, bazıları için iyi bir şey, ve çok büyülü bazıları için çok şey yapıyor, biter Raylar tek bir satırda yazabilirsin. Ben şahsen en azından Raylar iyi bir anlayış almak iç önce bu nedenle Sinatra tercih ederim.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • kamaniusilelis

  kamaniusilel

  10 HAZİRAN 2011
 • lane182videos

  lane182video

  6 EKİM 2011
 • monkophile

  monkophile

  25 Temmuz 2007