SORU
24 ŞUBAT 2009, Salı


SSIS izlerken değişken hata ayıklama sırasında

SSIS bir projem var ve sonucu bir değişkene gönderir hangi bir SQL Yürüt Görev ekledim. Bu gerçek bir tam sayı (bu durumda SAYIMI iade ediyorum) yerine seviyesinde bağımsız bir nesne olarak yazmak için denemek istiyorsunuz endişelendim çünkü değeri teyit etmek istedim.

Benim ilk düşünce sadece hata ayıklama modunda çalıştırın ve benim İzlemek için genel değişkeni ekleyin penceresi oldu. Ben ne yazık ki, sağ Gözcü penceresi, Değişken "silik". Ekleme seçeneği Burada neyi kaçırıyorum?

Benim değişken doğru ayarlandığını onaylayan civarında aldım, senaryo değeri ya da böyle bir şey ile > yapmak koymak gibi yöntemler ilgilenmiyorum. İleride debug modda değişkenler izlemek istiyorum. Eğer bu kısıtlamaları falan sonra eğer varsa herkes bilir ve bunların nedenini öğrenmek istiyorum.

Bu yardım ne yazık ki yetersiz bu konuda ve her "öğretici" bir şey bul diyor, "Ekle değişkeni İzle pencere ve hata ayıklama" sanki orada asla sorun yapıyor.

Herhangi bir fikir için teşekkürler!

CEVAP
24 ŞUBAT 2009, Salı


Sadece hata ayıklayıcı kesme noktası durdurulduğunda Gözcü penceresine değişkenleri ekleyebilirsiniz inanıyorum. Eğer bir adım kesme noktası ayarlarsanız, kesme noktasına gelindiğinde Gözcü penceresine değişkenleri girmeniz gerekir. Gözcü penceresinde ilk boş satırı seçin ve değişken adı (olabilir veya bazı Intellisense, nasıl çalıştığını hatırlamıyorum alamayabilirsiniz.) girebilirsiniz

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Android Police

  Android Poli

  21 NİSAN 2010
 • Matthew Morrill

  Matthew Morr

  15 EKİM 2011
 • Makeup Lover

  Makeup Lover

  12 HAZİRAN 2011