SORU
3 ŞUBAT 2013, Pazar


süper.onCreate(savedİnstanceState);

Merhaba, çok temel bir soru var. Eclipse Android Uygulaması bir Proje oluşturdu. Mainactivity.java - onCreate() çağırıyor

super.onCreate(savedInstanceState).

Herkes üzerinde bir satır amacı nedir açıklayabilir misiniz?

CEVAP
3 ŞUBAT 2013, Pazar


Yaptığınız her Aktivite yöntem çağrıları bir dizi başladı. onCreate() Bu çağrı ilk değil.

Faaliyetlerinin her biri android.app.Activity doğrudan veya Activity bir başka alt sınıflara ya da genişletir.

Bir sınıftan devralır Java, yöntemlerini onlara kendi kod çalıştırmak için geçersiz kılabilirsiniz. Bu çok yaygın bir örnek java.lang.Object genişletme toString() yöntemin geçersiz kıldı.

Biz bir yöntemi geçersiz olduğunda, biz tamamen mevcut üst sınıf uzanan bizim sınıfta, ya da' Yöntem. Bu yöntem değiştirme seçeneği var super.onCreate(savedInstanceState);, çağırarak Dalvik VM kod çalıştırmak için söylebuna ek olarakonCreate varolan kodu() üst sınıf. Eğer bu satır bırakırsanız, o zamantek kodunuzusahiptir. Varolan kod tamamen göz ardı edilir.

Ancak gerekir bu süper çağrısı yöntemi, çünkü eğer sen gelmiyorsun onCreate() kod Activity asla çalıştırın ve app çalışacaktır içine her türlü sorun gibi olan hiçbir İçerik atanan Aktivite (gerçi seni döveceğim SuperNotCalledException önce size bir şans olduğunu anlamak var bağlam yok).

Kısacası, Android kendi sınıfları inanılmaz derecede karmaşık olabilir. Çerçeve sınıf kodunu çizim UI, ev temizliği ve Etkinlik ve uygulama ömürleri bakımı gibi şeyler işler. super hala kendi uygulamaları için soyutlama iyi düzeyde sağlarken, geliştiriciler perde arkasında bu karmaşık kod çalıştırmak için izin çağırır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Bigapplemagic

  Bigapplemagi

  22 EYLÜL 2011
 • SlimaksClass

  SlimaksClass

  15 Kasım 2010
 • StalkerJS

  StalkerJS

  15 HAZİRAN 2010