SORU
5 Mayıs 2009, Salı


Varlık Çerçevesi Kapsamında İfade Kullanarak içine Koymak gerekir?

Hangi yöntem() Varlık Çerçevesi kapsamında nesne uygular Atmayın "kaynak nesne bağlamı tarafından kullanılan serbest Bırakır". Gerçekten ne yapar? Her zaman bir kullanarak içine koymak için kötü bir şey olabilir mi {} deyimi? Ve kullanarak ifade olan ve olmayan kullanıldığını gördüm.

Özellikle XML hizmeti bir yöntem içinde EF bağlamında kullanımı, içeriği oluşturmak, bazı seri ve yanıt dönmek için gidiyorum.

DÜZENLEME:Görünüyor ki bu merak bir tek ben değilim. Başka bir soru gerçekten içten oluyor Elden ne() yöntemi. Bazı bağlantıları kapatır ki, bazı makaleler değil diyor. Anlaşma nedir?

CEVAP
5 Mayıs 2009, Salı


Eğer bir içerik oluşturursanız, daha sonra atılması gerekir. Eğer kullanmanız gerekiyorsa using ifadesi bağlamında yaşam süresine bağlı olarak değişir.

 1. Bir yöntem bağlamında oluşturun ve yalnızca bu yöntem içinde kullanın, gerçekten herhangi bir ek kod olmadan durum ele verir, çünkü using deyimini kullanmanız gerekir.

 2. Eğer kullandığınız bağlam için daha uzun bir süre - bu hayat zamanı değil bağlı yürütme zamanı bir yöntem kullanamazsınız using deyim ve aramalısın Dispose() ve kendine iyi bak seni her zaman arayacağım.

Dispose()nesne bağlamı için ne yapar?

Koda bakmadım ama en azından aktarım mekanizması kullanılıyor olursa olsun, alttaki yuva veya veritabanı bağlantısını kapatmak exspect.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ★ByScrapi★ Designs

  ★ByScrapi

  27 AĞUSTOS 2013
 • Megan Parken

  Megan Parken

  19 Temmuz 2009
 • TitaniumBackup

  TitaniumBack

  10 EYLÜL 2011