SORU
13 EYLÜL 2011, Salı


Vim: görsel modunda metin blokları seçmek için hızlı yolu

Oldukça uzun bir süre için vim kullanıyorum ve görsel modunda metin blokları seçmek kadar basit olduğunun farkındaSHİFTVve yukarı veya aşağı ok tuşu hareket istiyorum seçilen metin bloğunun sonuna ulaşana kadar satır satır.

Benim sorum - görsel modda daha hızlı bir şekilde örneğin bir metin bloğunu seçmek içinSHİFTVardından satır numarasını belirtme ben seçimi durdurmak istiyor? () :35 örneğin 35 satır numarası seçmek istediğiniz kadar - bu tabii ki çalışmıyor yani benim soru için ne bulmak eğer ona benzer bir şey bu yapılabilir...)

CEVAP
13 EYLÜL 2011, Salı


Başkalarının söylediklerine ek olarak, aynı zamanda seçim desen arama kullanarak genişletebilirsiniz.

Örneğin,v/fÇÇ"foo." bir sonraki örnek, bulunduğunuz konumdan seçer Aslında açılmak istedimgelecek"foo"," hat üzerinde örneğin 35, sadece basın . örnek ^kbd>nbir sonraki örnek için seçimi genişletmek için, ve benzeri.

güncelleme

Sık sık yapmıyorum, ama bazı insanlar yoğun işaretleri görsel seçimler yapmak için kullanabilirsiniz biliyorum. Eğer 5 hat üzerindeyim, örneğin, ve hat basın olabilirim 35, seçmek istiyorummbirhat üzerinde yer işareti a 5 o zaman:35satır 35 taşıyın.Shiftvlinewise görsel moduna girmek için, ve son olarak`birgeri a işaretlemek için seçin.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:
Vim

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Garrett Müller

  Garrett Mül

  26 HAZİRAN 2009
 • Metheud

  Metheud

  9 EYLÜL 2006
 • MuscleProdigyTV

  MuscleProdig

  8 Ocak 2011