SORU
9 Aralık 2008, Salı


Windows ile Memcached ve .NET

Orada herkes zaten Windows ortamında üretim kullanımı için memcached uygulamak mı? Birçok okuduğum bloglar çünkü, özellikle üretim kullanımı için Windows memcached çalıştırmak için önerilen, örneğin running memcached on windows değil.

Ve c ile kullanmak için iyi bir istemci memcached olan bir şey daha var,# ve .net 3.5 ? Birçok Memcached Providers @ Codeplex, Beitmemcached, memcached provider @ Sourceforge gibi alternatif buldum

CEVAP
9 Aralık 2008, Salı


Neden windows üzerinde memcached çalıştırmak için ihtiyacınız var? Üretim ortamında pahalı bir durum bu.

Eğer kodu bir Windows çalıştırmak gerekiyorsa ortamı windows memcached istemci ve nix tabanlı *memcached bir makine ile konuş.

Üretim ortamında memcached Server 2003 veya 2008 üzerinde çalışan tüm o kutuları için lisans almak demektir. Linux tüm ÖSS avantajlar sağlayacaktır. Doğrusal MODELDİR Windows memcached ile yükselecek

Düzenleme:

Bu cevabı yazdığımdan beri yaklaşık 1,5 yıl geçti ve çok şey değişti. Özellikle birisi Dustin gibi yorumlar dikkat gerekiyor.
Windows üzerinde çalışan memcached elde edebilirsiniz. Download memcached for windows from Couchbase (formerly Northscale).
Tipik olarak, sınırlı bir bellek başlamak istersin aynı üretim makine üzerinde memcached çalıştırmak için planlıyorsanız, yani maksimum bellek memcached kullanmak için izin tanımlayın.

c:\Program Dosyaları memcached^\. memcached.exe -m 128.

Burada memcached 128 mb kullanım maksimum çalışır. Web sunucunuza tüm bellek memcached istemiyorum.

5* *karar anı daha önce söylediğim şeyi dikkate almak gerekir memcached. Ayrıca anahtar değeri kombinasyonları değerleri sıkıştırmak. Web sunucuları genellikle (2-3%) kullanımı ve sıkıştırma değeri çok CPU kullanımı karşılaştırıldığında boyunca ağ getiriyor çok az CPU tüketir. Eğer normal sıkıştırma konusunda çok endişeliyseniz, TANIMLAR deneyin

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • finalcall07

  finalcall07

  11 NİSAN 2008
 • grickle

  grickle

  22 AĞUSTOS 2006
 • pucksz

  pucksz

  24 Mart 2006