SORU
18 ŞUBAT 2009, ÇARŞAMBA


XML hizmeti başlatma hatası "Bu koleksiyon zaten düzeni ile bir adres http" içerir;

Bir web uygulaması XML hizmet sözleşmesi ve XML servis çağrı yapan bir Silverlight denetimi içeren kurdum. Geliştirme ve test sunucuları üzerinde harika çalışıyor.

Canlı sunucumuz ve bu uygulamayı çalıştırmak için ben dağıtırken hizmeti derleme sırasında bir özel durum nedeniyle aktif hale getirilemez bildiren türü System.ServiceModel.ServiceActivationException bir istisna olsun. İstisna olarak

Bu koleksiyon zaten düzeni http adresi içerir. Bu koleksiyonda düzeni başına en fazla bir adreste olabilir.

Bu durum ise web site canlı bizim sunucuda doğru olan birden fazla ana bilgisayar üstbilgi, varsa atılmış olabileceğini okudum. Görünüşe göre XML services IIS sadece bir temel Adres var. Bu sorunu nasıl alabilirim?

CEVAP
18 ŞUBAT 2009, ÇARŞAMBA


Özet

Kod çözümü: Here

Yapılandırma çözümleri: Here

Mike Chaliy ile kod ile bunu yapmak için bazı çözümler buldum. Bu sorun hemen hemen tüm projeleri etkileyeceğini çünkü sadece bir yapılandırma çözüm için tuttum canlı bir çevre için göreve başlıyoruz. Sonunda biri bunu nasıl hangi bilgi bulunamadı .net 3.0 ve .net 3.5.

Sitesinden alıntıdır, aşağıda uygulamalarınızı web config değiştirmek için nasıl bir örnektir:

<system.serviceModel>
  <serviceHostingEnvironment>
    <baseAddressPrefixFilters>
      <add prefix="net.tcp://payroll.myorg.com:8000"/>
      <add prefix="http://shipping.myorg.com:9000"/>
    </baseAddressPrefixFilters>
  </serviceHostingEnvironment>
</system.serviceModel>

Yukarıdaki örnekte, net.://bordro tcp.myorg.:8000 com ve http://shipping.myorg.com:9000 vardır sadece taban adresleri, kendi için hangi ilgili şemalar geçirilmesi için izin verdi. Bu baseAddressPrefixFilter değil herhangi bir joker desteği .

Bu baseAddresses olabilir IIS tarafından sağlanan adresleri diğer şemalara bağlı yok baseAddressPrefixFilter içinde liste. Bu adresler olmayacak dışarı süzülmüş.

Dns çözüm () test edilmemiş: Bence eğer oluşturduğunuz yeni bir dns girişi özel web uygulama, eklenen yeni bir web sitesi, ve verdi Bir tek ana başlık eşleşen dns giriş, olur azaltmak bu sorunu tamamen ve olmaz yoksa yazma özel kod veya önekleri eklemek için web.yapılandırma dosyası.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Android Developers

  Android Deve

  9 Kasım 2007
 • bmarian22

  bmarian22

  22 Aralık 2007
 • VideoGamePervert

  VideoGamePer

  30 AĞUSTOS 2008