SORU
12 AĞUSTOS 2010, PERŞEMBE


Y nedir ve nasıl CSS ile mi ilgili?

Son zamanlarda etiketine sahip sorular görüşüyorum "". y Bu tür sorular genellikle web tabanlı bir soru, DV, düzenleri, çapraz tarayıcı pencerelerini uyumluluk sorunları, vb CSS ile ilgili olma eğilimindedir...

Bu "CSS ve nasıl bir ilişkisi var? y nedir yani Ayrıca, çeşitli web siteleri için kaynak kodu -webkit-... özellikleri çok fark var. Bu iki akraba mısınız?

Güncelleme

Cevaplar o kadar... Y Safari/Chrome için HTML/CSS web tarayıcı motoru. IE/Opera/Firefox için böyle motorları ve farklılıklar nelerdir, artıları ve diğer üzerinde kullanmanın dezavantajları var mı? Örneğin Firefox Y özellikleri kullanabilir miyim?

Son soru... Y IE tarafından desteklenen?

Güncelleme 2

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şimdiye kadar öğrendiklerini takip etmek, büyük tarayıcıların tüm farklı işleme motoru kullanın. Bu çapraz tarayıcı çok fazla uyumluluk sorunları vardır neden büyük bir nedeni vardır sanırım!

TÜM tarayıcılar kullanacağı standart render motoru için proje ya da bir hareketlenme var mı? HTML5 çapraz tarayıcı uyumluluk sorunları sonunu getirecek?

Teşekkürler!

Sen benim soruları cevaplamak için zaman ayırdığınız için herkese teşekkür ederim. Ben çok şey öğrendim bu kısa tartışma, ve orada çok ihtiyacım var okumak için yetişmek ne özledim dışarı üzerinde son zamanlarda... görünüşe göre Internet Explorer 9 hakkında yayımlanacak (beta)... okumak için zaman kadar bu işleme motoru :)

CEVAP
12 AĞUSTOS 2010, PERŞEMBE


Güncelleme: görünüşe göre, Y Safari/HTML/CSS web tarayıcı motoru Krom. IE/Opera/Firefox için böyle motorları ve farklılıklar nelerdir, artıları ve diğer üzerinde kullanmanın dezavantajları var mı? Örneğin Firefox Y özellikleri kullanabilir miyim?

Her tarayıcı HTML/CSS web sayfası çizmek için render motoru tarafından desteklenmektedir.

Farklı alanlarda karşılaştırma listesi Comparison of web browser engines bkz.

Son soru... Y IE tarafından desteklenen?

Değil doğal olarak.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • AndroidSale

  AndroidSale

  17 NİSAN 2011
 • CodingMadeEasy

  CodingMadeEa

  25 EYLÜL 2010
 • Gimpology.com Video Tutorials

  Gimpology.co

  3 ŞUBAT 2008