SORU
5 NİSAN 2013, Cuma


Yeni YouTube merak yükleme sayfa

Logo üzerinde video ve ben bir tıkla veya kırmızı bir ilerleme çubuğu (logo üzeri) ekranda tire ile ilgili bir video izlerken fark ettim. Hafif bir kaplama var aynı zamanda "gri" içeriği o zaman kaybolur yeni sayfa. BİLGİNİZE, URL bar ve geçiş olur ilerleme önce yeni URL değiştirir.

O bardan div İD ilerleme. Serin jQuery ajax yük ama değişen sayfaları gibi görünüyor. Bilmiyorum.

enter image description here

CEVAP
15 HAZİRAN 2013, CUMARTESİ


YouTube HTML5 History API ve tarihi yığın sayfa URL Ekle / Kaldır için kullanıyor. Bu URL adres çubuğuna ve Geri/İleri düğmeleri hala aslında JS ile sayfa (ajax) yüklenirken çalışma, değiştirme sonuçları.

Bu noktada geriye uyumluluk ile API uygulamak için en kolay yolu History.js kullanarak. Geriye uyumluluk ile hash tag yöntemine geri HTML5 Tarihi API desteklemeyen eski tarayıcılar aşık henüz yani.

Check out the History.js demo!

Twitter muhtemelen bir web sitesi sağlaması URL kullanarak en güzel örneği olduğunu düşünüyorum. Örneğin twitter.com/#!/username yıl boyunca ortak bir görüş olmuştur. Bu yöntem sorunu, karma etiketleri istemci tarafı vardır, böylece JS onları okumak ve uygun içerik sunmak gerekir. Non-JS herhangi bir kullanıcı karma bir URL tıklayarak Sadece Twitter ana sayfasında çıkacak.

Beatport İlk büyük web siteleri Bu arada HTML5 Tarih tekniğini kullanarak biriydi. SoundCloud yakın zamanda bunu da hayata geçirdi. Her iki site kötü HTML5 Tarih, ziyaretçilerin sayfalar arasında gezinirken ses çalma sağlamak için gerekli.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Animation Workshop

  Animation Wo

  8 NİSAN 2010
 • Matt Steffanina

  Matt Steffan

  1 EYLÜL 2011
 • Video Copilot

  Video Copilo

  21 EYLÜL 2006