SORU
25 EYLÜL 2010, CUMARTESİ


Apache Camel ve diğer ESB ürünleri

Merhaba
Eğer Apache ServiceMix ve Katır gibi diğer çözümleri kullanmak için neden Apache Camel var mı?
Apache Camel yapabileceği bir şey değil bu ürünler için karşılaştıran var mı?
Kullanma Deve kullanmak/Katır?

CEVAP
27 EKİM 2011, PERŞEMBE


Apache Camel kurumsal entegrasyon kalıpları uygulayan bir kütüphane (DOĞRUDAN). IOC çerçevesi olarak Yay kullanmak olsa da, tamamen platform bağımsız, bu yüzden Bahar üzerine bile bağımlı değildir. ""Bir kütüphane. sadece Herhangi bir JVM ortamı, örneğin basit jvm, sunucu uygulaması, yerel, parçasını çalıştırabilirsiniz. Faydaları (veya yükü) kap gibi bir Katır herhangi getirmez. Benim görüşüme göre, bu alandaki kaygılarını daha temiz bir ayrılık vardır.

Katır da farklı ortamlarda gömülü olabilir, ama Katır onların kaba ile DOĞRUDAN kütüphanesinde kaplin de avantajları ve dezavantajları vardır sanırım. Dağıtmak, sunucu uygulaması ya da yerel bir ortam içinde Katır, gerçekten Katır kabın Bagaj taşımak ister misin? Katır bir uzman değilim, ve muhtemelen çaba nispeten mütevazı bir miktarda harcama ve gereksiz ... yeteneği temizlemek bence. (Bu her durumda kötü özelliği değil, eğer gömülü başka bir kabın içinde çalıştırıyorsanız gereksiz sadece not.)

Apache ServiceMix Deve bir ESB temel olarak DOĞRUDAN uygulamak için kullandığı PARÇASINI kap. Ancak ServiceMix tarihsel olarak başladı ile köklerine JBİ, taşındı uzak JBİ ve geliştiğini içine (IMO) güzel bir katmanlı mimarisi birleştirerek en iyi cins Apache CXF, Deve ve ActiveMQ bir PARÇASINI kap. Asıl değeri burada gerçekten ServiceMix ve JBİ destek, ama temel PARÇASINI kapstandartweb hizmetleri için CXF ve JMS için ActiveMQ gibi kanıtlanmış Apache taşımaları için birleştiğinde. PARÇASINI aynı türdeki "" gelişiyle önce Microsoft musallat cehennem .DLL gideren bir kap sunan olgun bir standarttır NET. Ne de olsa .NET ne PARÇASINI temel sorun temel karmaşıklığı çözer, en azından ele almak için bir yol sağlar. PARÇASINI başka yararları da var, ama bir ürün perspektif seçimistandartlartabanlı konteyner birincil ve Katır (ve genel olarak Java) Adres olmadığı önemli özelliği bağımlılık yönetimi.

Bazı önemli şeyler Apache topluluklar ile Katır karşılaştırırken dikkat etmek. Katır açık kaynak lisansı olmasına rağmen gerçekten benim görüşüme göre, açık bir toplum değil bu anlamda Redhat gibi. Herkes MuleSoft Katır toplum ve nihai yol haritasını sahibi ise Apache katılabilir. İkincisi, Katır topluluk muhtemelen çok aktif olmasına rağmen, Apache toplumun çok daha büyük olduğunu düşünüyorum (ve kapalı bir site değil, bu yüzden bu yana doğal olarak). Her iki yaklaşımın ikisi de artı ve eksileri var. Apache yaklaşım olumlu ESB Devesi dayalı birden çok satıcı, CXF, ActiveMQ, PARÇASINI olmasıdır. Örneğin, Talend ServiceMix JBİ tarihi olmadan aynı çekirdek teknolojileri bir ESB sunar. Bu Apache toplum içinde hem de artı ve eksileri vardır, ama asıl önemli olan Apache arasındaki farkı vurgulamak ve Katır. Katır toplum içinde multilple satıcıları bulamazsınız. Talend veya Apache ServiceMix gibi bir ESB yani IMO Katır gibi kapalı bir topluluk daha geniş ve daha kapsamlı ve sonuçta rekabetçi bir topluluktur.

Ed Ost

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Jaclyn W

  Jaclyn W

  5 Mayıs 2006
 • Mark Brown

  Mark Brown

  9 HAZİRAN 2010
 • xSammyJoe1

  xSammyJoe1

  19 Temmuz 2011