SORU
8 Ocak 2011, CUMARTESİ


Apache Thrift, Google Protokol Tamponlar, MessagePack, arasındaki temel farklar nelerdir ASN.1 ve Apache Avro mu?

Bu ikili seri hale getirme, RPC çerçeveler AZALMASINA sağlar. Onları ve özellikleri arasında önemli farklar (performans, kullanım, programlama dilleri desteği kolaylığı) ilgileniyorum.

Eğer herhangi bir diğer benzer teknolojileri biliyorsanız, lütfen bir cevap bu söz.

CEVAP
8 Ocak 2011, CUMARTESİ


ASN.1 ISO/İMKB bir standarttır. Çok okunabilir bir kaynak Dil ve arka uçları, ikili ve okunabilir hem bir çeşitlilik vardır. Uluslararası bir standart (ve onun eski bir!) dili biraz mutfak-sinkish (Atlantik Okyanusu biraz ıslak olduğunu aynı şekilde) ama kaynak iyi belirtilen derece ve destek insana yakışır bir miktar vardır. (Muhtemelen bir ASN bulabilirsiniz.Yeterince kazmak, ve iyi olup olmadığını değil, sizin adınıza herhangi bir dil için 1 kütüphane C FFİs kullanabileceğiniz dil kütüphaneleri kullanılabilir.) Standart bir dil, takıntılı olmak belgelenmiş ve birkaç iyi dersler vardır.

İkinci el standart değil. Aslında Facebook ve daha sonra açık kaynak kodlu ve Apache şu anda kuluçka makinesine (2008, bu yüzden beri çok yavaş hareket ediyor gibi.) Değil iyi belgelenmiş özellikle öğretici düzeyleri ve benim (kuşkusuz kısa) bakışta görünmüyor eklemek istediğiniz birşey diğer, önceki çabaları yok zaten (ve bazı durumlarda daha iyi). Bunu adil olmak için, yüksek profilli olmayan yaygın olanları birkaç dahil olmak üzere, kutunun dışında destekler dilleri oldukça etkileyici bir numarası vardır. Bu SERVİSLER de belli belirsiz C-gibi.

Protokol Tamponlar bir standart değil. Toplumun piyasaya sürülüyor Google bir üründür. Bu biraz sınırlı açısından Dil Destekli kutudan (sadece destekler C , Python ve Java) ama kulağa çok üçüncü taraf destek için diğer diller (yüksek kalite değişken). Google çok mu çalışmaları bu yüzden Protokol Tamponlar kullanarak, bir savaş-test, savaş sertleştirilmiş savaş sertleştirilmiş olarak ASN. (gerçi değil protokol 1. Ucuzluk mu daha iyi belgeler var, ama, bir Google ürünü olan, dengesiz olması çok yüksek bir ihtimal (sürekli değişen, güvenilmez anlamında değil, anlamında). Bu SERVİSLER de C-gibi.

Yukarıdaki sistemlerin hepsi daha sonra kodlama ve kod çözme için kullanılan bir hedef dil kodu oluşturmak için bir şema AZALMASINA bir tür olarak. Avro etmez. Avro klavye dinamik ve şema veri kullanılan çalışma zamanı doğrudan hem kodlamak ve decode (hangi bazı bariz maliyeti işleme, ama aynı zamanda bazı belirgin avantajları vis a vis dinamik diller ve bir eksikliği, bir ihtiyacı için etiketleme türleri, vb.). Şema yeni bir dil daha kolay yardımcı Avro ise zaten JSON kütüphane varsa orada yönetmek için yapar JSON kullanır. Çoğu tekerlek yeniden icat protokolü açıklama sistemleri gibi yine, Avro da standart değil.

Şahsen, ile bir aşk/nefret ilişkim olmasına rağmen, muhtemelen ASN kullanmak istiyorum.Gerçekten bir RPC yığını yok, ancak en RPC ve mesaj iletim amaçlı 1 (Bir yapmak gerekiyor, ama İOCs bu yeterince basit olun).

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Edge-CGI 3D Tutorials and more!

  Edge-CGI 3D

  11 HAZİRAN 2013
 • TechRax

  TechRax

  21 EYLÜL 2009
 • YouplusmeVEVO

  YouplusmeVEV

  4 EYLÜL 2014