SORU
7 Kasım 2010, Pazar


Ne zaman RequestFactory vs kullanmak GWT-RPC gerekir?

Eğer yeni GWT2 için gwt-rpc telefonlarıma geçirmek gerektiğini anlamaya çalışıyorum.1 RequestFactory CAL.

Google belgeler RequestFactory daha iyi bir sunucu ve istemci için bir iletişim yöntemi olduğunu hayal meyal bahseder "veri odaklı" . hizmetler

Ne yapabilirim biçimlendirebilir belgeleri olmadığı yeni bir Proxy sınıf kolaylaştıran iletişim (geçme ileri geri gerçek varlık ama sadece proxy, çok daha hafif ve daha kolay yönetmek için)

Bütün mesele büyük resimde bir şey eksik muyum?

CEVAP
7 ŞUBAT 2011, PAZARTESİ


GWT RPC ve RequestFactory arasında büyük fark RPC sistem olması "RPC--beton-Türüne göre RequestFactory iken" "RPC-arayüz".

RPC daha az kod yazmak ve istemci hem de sunucu aynı sınıfı kullanmak için başlamak için daha uygundur. Alıcıları ve ayarlayıcıları ve bir avuç Person nesne veri ek-Dilimleme-kesme için basit bir iş mantığı belki de Person bir sınıf oluşturabilirsiniz. Bu kadar sunucu-spesifik olmayan GWT-uyumlu kod sınıf içinde sahip olmak isteyen rüzgar kadar oldukça iyi çalışıyor. RPC sistemi istemci hem de sunucu aynı beton türü olan bağlı olduğu için, GWT müvekkilin yeteneklerine bağlı olarak, karmaşıklık bir duvara çarptı.

Uyumsuz kod kullanımı etrafında almak için, birçok kullanıcı bir eş gölgeler Person gerçek nesne sunucu üzerinde kullanılan PersonDTO oluşturma rüzgar. Sadece sunucu tarafında alıcılar ve belirleyiciler alt PersonDTO, "etki", Person nesne. Şimdi istemciye aktarmak istediğiniz Person PersonDTO nesne arasındaki veri ve diğer tüm nesne türleri marshalls kod yazmak zorunda.

RequestFactory etki alanı nesneleri GWT ile uyumlu olacak olmadığını kabul ederek başlıyor. Basit ve bir Proxy arayüzü, istemci kodu tarafından yazılmış olması gereken özellikleri bildirir ve RequestFactory sunucu bileşenlerini verileri sıralama ve servis yöntemleri çağırarak iyi bak. İçin uygulamalar var, iyi tanımlanmış bir kavramın "Varlık" ya da "Nesneler ile kimlik ve sürümü", EntityProxy türü için kullanılır açığa kalıcı bir kimlik anlambilimin verileri istemci kod. Basit nesneleri ValueProxy türünü kullanarak eşleştirilir.

RequestFactory, GWT RPC kolayca destekler daha karmaşık sistemleri yerleştirmek için ön başlangıç ücreti ödersiniz. RequestFactory ServiceLayer önemli ölçüde daha fazla ServiceLayerDecorator örneklerini ekleyerek davranışını özelleştirmek için kanca sağlar.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Ayite Atiwoto (superjiffrey)

  Ayite Atiwot

  29 EYLÜL 2010
 • Blunty

  Blunty

  13 Mart 2006
 • Jonathan Leack

  Jonathan Lea

  26 ŞUBAT 2007