SORU
6 Temmuz 2009, PAZARTESİ


Belirli bir verimlilik artışı Vim/Emacs GUI metin düzenleyicisi içinde neler sağlar?

Bu bir troll ya da flamebait veya bunun gibi bir şey olarak değil. Ben kullanarak Vim benim konsol-editör seçimi için bir kaç aydır (düzenleme yapılandırma dosyaları süredir benim terminal) ama bilmiyorum aklıma durup bana normal, her gün iş yazma web uygulamaları, gerçekten de öyle bir GUI metin düzenleyicisi (hangisi değil önemli).

GUİ metin editörüm işim için gerekli olan her şeyi yapabilir gibi hissediyorum. -Tam otomatik geçmişleri hem değiştir/iyi bir arama var. Sözdizimi, Satır Numaraları, sekmeli arayüzü, kolay kopyalama ve yapıştırma, vb vurgulama vardır. Güncel editörüm eksik olan tek şey düzenli ifade ile eşleşen, ancak düzenli ifade Ara/değiştir yapacak GUI metin editörler vardır.

Az önce ne dedim, Vim ne yapar (ya da Emacs) verilen her bilgisayarda yüklü olan, bu gerçeği GUI metin editörü kenara. Daha iyi/daha hızlı Vim/Emacs üzerinde ya da sadece varolan bir GUI metin editörleri ile mümkün olan belirli görevleri isterim.

CEVAP
6 Temmuz 2009, PAZARTESİ


Vim İçin:

 • Vim diğer araçlar (kabuk komutlarını, komut dosyalarını, Compiler, sürüm kontrol sistemleri, ctags, vb.) ile daha iyi entegrasyon var birçok editör daha. Hatta bir tampon içine bir komut çıkış borusu :.!,, gibi en basit GUI editörler bulamayacağınız bir şey.

 • Sekmeli arayüzü ""/Emacs Vim arayüzü ver. pencereli kadar güzel değil Aynı anda iki ya da daha fazla dosya yan yana görebilirsiniz. Daha fazla ekran üzerinde görebilirsiniz, daha fikrini sorun hakkında düşünmek için özgür yerine, değişken adları ve işlev imzaları zihinsel muhasebe yapıyor.

 • Vim düzenli ifadeler gücünü hafife almayın. Belirli bir sütunu eşleştirmek için Vim-belirli uzantıları bir sürü, bir işaret, imleç konumu belli sınıflar karakter (, tanımlayıcılar, anahtar kelimeler) vb vardır.

 • Entegre diff grep (ve Bilgisayarları değiştirmek için yeni bir araç her zaman karşıdan öğrenmek gerek yok yani platform bağımsız).

 • Görsel blok mod (sütun düzenlemek için birçok editörler olmaması, ama ben sensiz yaşayamam. Birisi aksi halde on dakika el ile yapmak için harcanan olurdu o iş yerinde şok ve huşu insanlar sadece bu, bazı birkaç tuşa basma düzenleme yaparak kullanıyorum.

 • Çoklu kopyala/yapıştır kaydeder. Sadece bir tane olduğunda, garip engellemeleri ile pano clobbering önlemek için olacak sonunda. Gerek yok.

 • Vim/Sistem Geri alma rakipsiz. Bir şeyler yazın, geri al, yazın başka bir şey, ve hala ilk şey bir Vim kullanır çünkü yazdığınız ağaç yerine bir yığın geri alabilirsiniz. Hemen hemen her program, yazdığınız ilk şey tarihin bu durum kaybolur.

 • Hareket, kopyalama, yapıştırma, metin silme hızlı delicesine Vim. Komutları tek tuşa basma, ve birleştirilebilir basit. Dikkatli, zahmetli bir fare vurgulayın ve-X Ctrl zamanları toplayın, da( (parens eşleşen bir dizi ve içindeki herşeyi silin) ile hepsini değiştirin. Düşündüğünüzden daha fazla zaman kazandırır

 • İmlecin altındaki kelime veya . bir komutu tekrarlamak için arama, ya da 6* *bir açılış ve kapanış paren arasında sıçrama için küçük şeyler, * gibi. Bu şekilde listelemek için çok fazla.

 • Yerleşik betik dili ve editör yani anahtar-harita ve makro yeteneği güçlü, ihtiyacınız ne olursa olsun uzatılabilir. Komut ton zaten yazılı ve indirilebilir.

Eğer yeterince yakından bakarsanız, diğer editörler de var, Vim o bile özelliklerini bulabilirsiniz. Editörler sözdizimi vurgulama, ama Vim güneş altında hemen hemen her dosya biçimi için bir sözdizimi dosya, genellikle yapılandırma seçenekleri bir sürü vardır, ve kir kendi yazmak için. Editörler pek çok farklı dosya kodlamaları TAMAM ilgileniyorum ama Vim dosya kodlamaları ayarlama ve aralarında dönüştürme çok özel ve güvenli bir yol sağlar. Hakkında Vim beni etkileyen ilk şey sekme/uzay girinti seçenekleri nasıl işleyeceğini ve Unıx/zaman ile ilgili sorunlar vardı diğer editörlere göre satır kesmeleri DOS.

Bu puan çok eşit Emacs (farklı ama genellikle aynı derecede güçlü bir şekilde) için de geçerli.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ICON

  ICON

  19 EKİM 2011
 • jbignacio

  jbignacio

  13 Mart 2006
 • Paul Schroder

  Paul Schrode

  30 Kasım 2007