SORU
21 NİSAN 2010, ÇARŞAMBA


"Dalvik format Dönüştürme harici JAR hata 1" başarısız oldu;

Eclipse benim Android uygulaması aşağıdaki hatayı alıyorum.

ÜST DÜZEY BEKLENMEYEN ÖZEL DURUM:

Bu hata sadece benim proje için özel dış bir JAR dosyası eklediğimde görünüyor. Çözüm için uzun bir süre aradım, ama Olası çözümlerden hiçbiri çalışmıyor. Ben bile değiştirmek için 1.5 yerine 1.6 (güncel sürüm) Android için çalıştı.

CEVAP
2 AĞUSTOS 2010, PAZARTESİ


Proje gidin » Özellikler » Java Build Path » Kütüphaneler ve hariç hepsini çıkarın "" (benim durumumda Android 1.5). Android X Y TAMAM ' ı tıklatın. Proje » » Temiz projeler » proje seçin ve TAMAM ' ı tıklatın. aşağıda seçili Temiz gidin Bu çalışması gerekir.

JAR dosyasını bir yere proje klasörler içinde yer Almasıyla KAVANOZ src benim klasör içine kopyalamış vardı) ve daha SONRA Java Yolunu bir Kütüphane olarak eklenmiş olması da mümkündür. Fark etmiyorsun yani Package Explorer altında göstermek değil, ama iki kez, korkunç Dalvik hata 1 neden sayılır.

Başka bir olası nedeni Paket ismi çatışmalar olabilir. Sanırım sende bir paket com.abc.xyz adında bir sınıf A.java içinde bu paket, başka bir kütüphane projesi (hangi eklenir bağımlılık bu proje) içeren aynı com.abc.xyz.A.java, o zaman elde edilecek aynı hata. Bu, aynı dosya için birden çok başvuru var A.java anlamına gelir ve uygun bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Diğer yönden bu yanlışlıkla ya da bilerek/ sınıf yol dosyasında herhangi bir şey el ile düzenlemek durumunda meydana gelebilir .Bazı durumlarda android.jar yolunu el ile java doc dosyası oluşturmak için sınıf için ekleyebiliriz.Javadoc sonra kod oluşturulan çıkarma olacak gayet iyi çalışıyor.Eğer herhangi biri devam ederse de bu kontrol edin.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Alan Fullmer

  Alan Fullmer

  3 EYLÜL 2010
 • Gavin Hoey

  Gavin Hoey

  21 Aralık 2007
 • Santozz Yazz

  Santozz Yazz

  23 Mart 2014