SORU
24 Aralık 2014, ÇARŞAMBA


Docker-Sürüsü, Kubernetes, & Çekirdek-işletim sistemi ay sonra Filo

Tüm bunlar için nispeten yeni duyuyorum ama sorun listelenmiştir teknolojileri arasında net bir görüntü almak zorunda. Gerçi, bunların hepsi farklı sorunları çözmeye çalışın ama işler var ortak noktamız çok. Ortak olan şeyler nelerdir ve farklı ne olduğunu anlamak ister. Birkaç kişinin birlikte büyük bir uyum olacak, Eğer çok muhtemeldir.

Soru ile birlikte, bunlardan bir kısmının listesini duyuyorum ama eğer birisi tüm listeler olursa harika olur detaylı bir şekilde ve soruları yanıtlayın.

1) Kubernetes vs ay sonra: Bu bağlantı (What's the difference between Apache's Mesos and Google's Kubernetes) iyi bir fikir fark sağlar ama kubernetes ay sonra üzerinde çalışması gerektiğini neden anlamak mümkün. Daha da gelen yapmak için onu iki açık kaynak çözümleri ?

2) Kubernetes vs Çekirdek-işletim sistemi Filo: Eğer kubernetes kullanırsam, filo gerekli.

3) Nasıl Docker-Swarm yaptığı yukarıda sığar mı ?

Teşekkürler

CEVAP
12 Mart 2015, PERŞEMBE


Açıklama: Kubernetes baş mühendisiyim

Ay sonra ve Kubernetes büyük ölçüde kümelenmiş çalışan uygulamaların benzer sorunları çözme amaçlı olduğunu düşünüyorum, farklı geçmişleri var ve problem çözme için farklı yaklaşımlar.

Ay sonra çok genel planlama, enerji odaklanır ve birden çok farklı planlayıcılar takmayı. Bu co-var Hadoop ve Maraton gibi sistemleri aynı zamanlama ortamı sağlar anlamına gelir. Ay sonra çalışan kaplar daha az odaklanmıştır. Ay sonra önceki kapları geniş bir ilgi var ve parçaları kapları desteklemek re-çarpanlarına olmuştur.

Buna karşılık, Kubernetes yerden kaplardan bina dağıtılmış uygulamalar için bir ortam olarak tasarlanmıştır. -Nereye kadar böyle şeyler ay sonra içinde çerçeveler yoluyla eklenir çekirdek temel olarak çoğaltma ve servis keşif için temel öğeler içerir. Kubernetes birincil amaç bina için bir sistem, çalışan ve dağıtılmış sistemler yönetiyor.

Filo alt düzey bir görev dağıtıcı. Küme Bir sistem önyükleme için yararlıdır, örneğin CoreOS bu kubernetes ajanlar ve ikili bir küme makinelere dağıtmak için turn-up kubernetes bir küme için kullanır. Gerçekten Uygulama Geliştirme sorunları dağıtılmış, sanırım daha fazla gibi/init systemd aynı çözmek için tasarlanmamıştır.d/kümeniz için sonradan görme. Eğer kubernetes çalıştırmak için gerekli değil, diğer Araçları kullanabilirsiniz (Örneğin, Tuz, Kukla, Ansible, Şef, ...) aynı ikili dağıtım yapmak için.

Sürüsü Docker tarafından bir çaba mevcut Docker API makineleri bir küme tek Docker API gibi göstermeye genişletmek için. Temelde, Google ve başka yerlerde deneyimimiz düğüm küme API bir API için yetersiz olduğu anlamına gelir. Bu tartışma burada bir sürü görebilirsiniz: https://github.com/docker/docker/pull/8859 ve burada: https://github.com/docker/docker/issues/8781

Bu yardımcı olur umarım! Eğer daha fazla konuşmak istersen. IRC bize katılın @ #google-kapları

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Justin Case

  Justin Case

  3 EKİM 2011
 • LimeFire

  LimeFire

  2 ŞUBAT 2012
 • merumputdotcom

  merumputdotc

  24 ŞUBAT 2012