SORU
29 Temmuz 2013, PAZARTESİ


DynamoDB vs NoSQL MongoDB

Ben de anlamaya çalışıyoruz ne yapabilirim kullanmak için bir gelecek projesi, planı için mağaza yaklaşık 500 k kayıtları, ayda ilk yıl ve belki de daha sonraki yıllarda bu dikey bir uygulama bu yüzden hiç gerek yok kullanmak için bir veritabanı bu, bu yüzden karar verdim tercih bir noSQL veri depolama.

İlk seçenek o geldi aklıma oldu mongo db beri çok olgun ürün ile bir sürü destek topluluk ama öte yandan elimizde yepyeni bir ürün sunuyor bir yönetilen hizmet en üst PERFORMANS alırım geliştirmek bu applciation ama yok bakım planı (en azından şimdilik) o yüzden bence bu büyük bir avantaj sağlar beri amazon elastik bir şekilde escale.

benim büyük endişe sorgu yapısı hakkında, dynamoDB sorgu yetenekleri de henüz bakmadım ama k/v veri depolama olduğundan bu mongo db daha limitated olabileceğini hissediyorum.

eğer birileri tecrübesi mongoDB bir proje üzerinde DynamoDB hareketli olsaydı, herhangi bir tavsiye tamamen takdir edilecektir.

Mvc4/c kullanmayı planlıyorum# bir gelişme yığını gibi!

CEVAP
30 Temmuz 2013, Salı


500 k belgeleri, ne olursa olsun ölçek için bir sebep yok. Ram SSD ve 8 GB ile tipik bir dizüstü bilgisayar tercih Eğer gerçekten önemli değil Ölçekleme nedeniyle almaya çalışıyorsanız kolayca kayıtları milyonlarca 10lu yapabilirsiniz. En sevdiğin zaman, ve belki de en online destek bulabileceğiniz almak öneririm.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Alexander Johnson

  Alexander Jo

  26 Temmuz 2008
 • Candyrat Records

  Candyrat Rec

  10 Mayıs 2006
 • maxman.tv

  maxman.tv

  29 EKİM 2013