SORU
9 Temmuz 2010, Cuma


NoSQL (MongoDB) vs Lucene (veya) Solr veritabanı olarak

NoSQL hareketi belge tabanlı veritabanları dayalı büyüyen, MongoDB son zamanlarda baktım. "Belgeler", gibi Lucene (ve Solr kullanıcıları). gibi öğeler nasıl davranılacağını ile çarpıcı bir benzerlik fark ettim

Yani, soru şu:Neden senin gibi Lucene (veya Solr) NoSQL (MongoDB, Cassandra, CouchDB, vb) kullanmak ister misin""? veritabanı

(Ve diğerleri vardır eminim) bir cevap arıyorum ne derin dalış bazı karşılaştırmalar. Bu ilişkisel veritabanı tartışmalar farklı bir amaca hizmet ettikleri gibi, hep birlikte atlayın.

Lucene bazı ciddi avantajları, arama ve ağırlık güçlü sistemleri gibi verir. Solr özellikleri de söz Solr Lucene içine yakında, Yaşasın! entegre olan). Kimliklerini saklamak için Lucene belgeleri kullanın ve dokümanları MongoDB gibi gibi erişebilirsiniz. Solr ile karıştırın ve artık Java eklentisi tabanlı, yük dengeli bir çözüm.

Hatta Hız gibi işlem dışı önbelleği sağlayıcıları karşılaştırması atabilir ya da benzer veri depolama ve MongoDB sunucu hakkında konuşurken MemCached.

MongoDB etrafında kısıtlamaları MemCached kullanarak hatırlatıyor, ama Microsoft Hızı kullanın ve MongoDB (sanırım) üzerinde daha fazla gruplandırma ve liste toplama güç olabilir. Daha hızlı ya da bellek veri önbelleği daha oyunlara hazır olun. alamıyorum Hatta Lucene sahip bir bellek sağlayıcısı.

MongoDB (ve diğerleri) bazı avantajları, kendi API kullanım kolaylığı gibi. Bir belge, yeni bir kimlik oluşturun ve saklayın. Bitti. Güzel ve kolay.

CEVAP
9 Temmuz 2010, Cuma


Bu çok güzel bir soru, biraz düşündü üzerinden bir şeydir. Öğrenilen dersleri özetlemek

 1. Kolayca MongoDB yerine hemen hemen tüm durumlar için değil, tam tersi içinde Lucene/Solr kullanabilirsiniz. Grant Ingersoll post sums it up here.

 2. MongoDB vb. arama ve/veya yüzeylerinin gereksinimi var hiç bir amaca hizmet etmiş görünüyor. Programcılar İÇERİSİNDE dünyadan detoks için basit ve muhtemelen daha kolay bir geçiş gibi görünüyor. Bir alışık olmadığı sürece Lucene Ve Solr dik bir öğrenme eğrisi var.

 3. Yok örnekler kullanarak Lucene/Solr gibi bir veri deposuna, ama Guardian var yapılan bazı ilerleme ve özetle bu bir mükemmel slide-deck, ama onlar da bağlayıcı olmayan tamamen atlama Solr çoğunluğa ve "soruşturma" birleştiren Solr ile CouchDB.

 4. Son olarak, bizim deneyim, iş durum hakkında ortaya ne yazık ki önereceğim. Veri birkaç TB, gerçek zamanlı yakın bir uygulama ölçeğinde çalışıyoruz. Çeşitli kombinasyonları araştırma sonra Solr ile sopa karar verdi. Hayır şimdiye kadar (6 ay ve sayma) pişmanlık ve hiçbir nedenle başka bir geçiş yapmak için bkz.

Özet: eğer bir arama gereksinimi varsa, fazla basit ve güçlü bir yaklaşım Mongo. Ancak eğer arama için anahtar sunan bir teknoloji için (Solr/Lucene) yapışmasını ve dışarı heck optimize kapalı muhtemelen daha iyi - daha az hareketli parça vardır.

Benim 2 sent, bu yardımcı umuyoruz.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • BachelorsPadTv

  BachelorsPad

  17 Ocak 2012
 • Ryan Billy

  Ryan Billy

  30 EKİM 2006
 • WHZGUD2

  WHZGUD2

  21 EYLÜL 2011