SORU
18 EYLÜL 2008, PERŞEMBE


Kullanarak Lisp geliştirme için Vim

Açık ve kapalı Lisp bir süredir kullanıyorum ama bazı "" Lisp. iş gerçek yapma konusunda daha ciddi olmaya başladım Vim büyük bir hayranıyım ve en verimli Lisp geliştirme için benim editör olarak Vim kullanıyorum nasıl merak ettim. Eklentileri, iş akışı, vb. öneriler hepiniz hoş geldiniz.

Demek "zaten emacs Vim ve ben hızlandırıldığını ettiğim gibi" gerçekten bir editör olarak eğleniyorum. kullanmayın lütfen

CEVAP
19 EYLÜL 2008, Cuma


Gevşek Vim için tam özellikli bir IDE Common Lisp olmayı hedefliyor. Bu SBCL, varsayılan olarak, ancak "sbcl" dosyasında en sevdiğiniz lisp /usr/local/limp/latest/bin/lisp.sh . değiştirerek diğer birçok uygulamaları desteklemek için değiştirilebilir

Ne zaman tartışmaya Lisp bu gün olduğu yaygın olarak kabul olmak Common Lisp dili Standart ANSI tarafından X3J13 (the HyperSpec Practical Common Lisp için iyi bir ders kitabı) uygulamaları gibi GNU Clisp, SBCL, CMUCL, AllegroCL, ve diğerleri.

Topal için geri. Başka çözümler daha hafif, ya da denemek için başka şeyler, ama inanıyorum sağlayan bir ortam sağlar gibi şeyler ayraç eşleştirme, vurgulama, Dokümantasyon arama, yani yapma bir anahtar teslim çözüm mümkün olduğunca.

the Limp repository bulursun biraz önceki çalışma SlimVim proje, yani ECL (Gömülebilir Common Lisp) arayüzü, birleştirilmiş daha sonra bültenleri (7.1); Simon da yapılan yamalar 7.2 henüz mevcut olması için birleşti. ECL arabirimi if_ecl.txt belgelenmiştir.

İşi kısa vadeli 7.2 ile birleştirilmesi ve resmi Vim ağacın içine birleştirilmiş olsun vim_dev için bir yama göndermek " dedi.

Hangi yol bize uzun vadeli planları olan Lisp doğrudan Vim olun uygun çalışmaya başlamaya bir SWANK ön uç (bölümünün BALÇIK çalışır senin Lisp ile balçık.editör olarak çalışan part - önyüz) el.

Ve ikisinin arasında bir yerlerde, muhtemelen tüm Gevşek olacak yeniden Ortak Lisp kullanarak ECL arayüzü, yapma Gevşek daha kolay korumak (VimScript değil benim favorim) ve olmak daha kolay için kullanıcılar için özelleştirmek.

official Limp site gider zaman zaman, ama belirttiği gibi, download at Vim.org dikkat ve destek grupları limp-devel limp-user barındırılan Google Gruplar. Eğer bir soruya cevap ihtiyacınız varsa katılmak için tereddüt etmeyin, ya da belki daha da geliştirme katılmak istiyorum. Tartışmanın en gevşek-devel listesinde yer alıyor. Eğer IRC içine iseniz, ben varım #irc.freenode.net gibi gevşek ''. tic

İyi şanslar!

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Adam Outler

  Adam Outler

  19 EKİM 2006
 • Joseph Herscher

  Joseph Hersc

  14 Mart 2007
 • michal lelkowski

  michal lelko

  9 Temmuz 2006