SORU
22 AĞUSTOS 2008, Cuma


Nasıl iPhone için Windows geliştirme makine kullanarak geliştirebilirsiniz?

Bir Windows makinede iPhone SDK ile tamircilik için herhangi bir yolu var mı? Windows için iPhone SDK sürümü için planları var mı?

Bu yaptığını düşünebilirsiniz tek yolu bir Mac VM bir görüntü çalıştırınVMWarebu nasıl çok emin değilim, ancak Windows server üzerinde çalışan,.

CEVAP
26 AĞUSTOS 2008, Salı


Kesinlikle olası bir Windows makine, aslında benim ilk uygulama sadece zaman vardı eski Dell Precision üzerinde geliştirildi:) geliştirmek için

Üç yol vardır;

 1. OSx86 (aka iATKOS / Kalyway) ikinci bölüm/disk ve çift önyükleme yüklemek.
 2. VMWare altında Mac OS X Server ((Lion), Mac OS X 10.7'den itibaren, aşağıda okuyunuz.
 3. Delphi XE4 ve macincloud hizmeti kullanın. Bu ticari bir araç ayarlanır, ancak bileşen ve lib destek büyüyor.

İlk yol normal bir PC üzerinde yüklü bir işletim sistemi değiştirme (veya önceden değiştirilmiş kullanarak) görüntü gerektirir. Bu kadar zor olacağını düşünüyorum, ancak başarı/çaba oranının olacaktır bağlıdır ne kadar yakından donanım PC ile eşleşen Mac donanım - örneğin, eğer çalışan bir Core 2 Duo Intel Anakart ile ATI ekran kartı size gülüyor. Eğer AMD bir makine veya SSE3 olmadan bir şey yapıyorsanız biraz daha fazla yer alır.

Satın aldığınız (ya da zaten kendi) Leopar bir sürümü varsa o zaman bu Leopar EULA sadece bir makine. Apple Etiketli üzerinde çalışabilir Birleşik Devletleri beri gri bir alandır Birçok Eğer bilgisayarınızda Apple bir etiket sopa işaret olarak muhtemelen kaplamış.

İkinci seçenek daha pahalı. Leopar, iş istasyonu sürüm için EULA bunun için rakip ürün desteği yok sonuç olarak öykünme altında ve çalıştırmak engeller. Leopard server ancak öykünme altında çalıştırılabilir ve masaüstü amaçlar için kullanılabilir. Leopard server ve rakip ürün pahalı ancak.

Eğer seçenek 1 ilgileniyorsanız) istiyorum Insanelymac başlangıç ve OSx86 bölümleri okuma öneririz.

Yatırım yapacak zaman olsa kurtaracak para değerinde olacak falan diye düşünmelisiniz bence. Ay kendi App Store olmadan önce bu tür şeyler ile oynamayı severim ve erken iPhone beta döneminde başladım çünkü benim için öyleydi.

Alternatif olarak eBay dan düşük-spec Mac Mini kamyonet. Fazla beygir gücü SDK'YI çalıştırmak için gerek yok ve her zaman eğer bir kalkınma ya da daha iyi bir Mac satın almaya karar verirseniz, daha sonra satmak.

OS X 10.6 Mac OS X İstemcisi sanal makine oluşturamazsınız ve daha önce. güncelleme: Apple bu İstemci İşletim sistemleri sanal izin vermiyor. (Lion), Mac OS X 10.7 itibaren, Apple sanallaştırma konusunda lisans sözleşmesini değiştirdi. Kaynak: VMWare KnowledgeBase

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ASUS North America

  ASUS North A

  12 AĞUSTOS 2008
 • Doug Bernards

  Doug Bernard

  7 Kasım 2007
 • Rickymon Tero

  Rickymon Ter

  1 Ocak 2007