SORU
18 HAZİRAN 2011, CUMARTESİ


nasıl windows 7 makine üzerinde gcc yüklemek için?

Benim windows 7 makine üzerinde MinGW var. Yüklemek istiyorum ve C derleyici için tam gcc kullanın. Bu amaç için önceden derlenmiş hazır yükleme tek bir dosya yok buldum. Ben aşağıdaki sayfayı kontrol : http://gcc.gnu.org/install/ Zordur ve anlayış düzeyimi buluyorum. Herhangi biri bana linkleri ile birlikte adım adım rehberlik sağlar mısınız?

CEVAP
18 HAZİRAN 2011, CUMARTESİ


EDİTŞimdiye kadar, MinGW-w64 "" araç zinciri yapı projeleri. bir emmiş bu yüzden son zamanlarda bu yana İndirme here bulunabilir. Yükleyici iş ve ihtiyacın olan bir sürümünü seçmek için izin vermelidir.

Qt SDK aynı araç zinciri ile gelir unutmayın. Eğer Qt ve SDK geliştirme kullanıyorsanız, sadece onunla birlikte gelen araçları kullanın.

Aşağıda başvuru için gidiyorum, ama ben şiddetle MinGW.org sınırlamaları aşağıda detaylı sebebiyle kullanarak karşı öneririz. Her zaman vanilya GCC kullanarak maksimum uyumluluk için tavsiye ederim, ancak GÜVENLİĞİ-GCC (MinGW-w64 sürüm) sağlar belirli bir durumda yararlı olabilecek bazı kesmek,.


Windows için GCC iki proje şu anda tarafından sağlanır. İkisi de GCC Visual Studio dosyaları ile çalışmaz çünkü gerekli olan Windows SDK (üstbilgi ve kitaplıklar) ait bir uygulama sağlar.

 1. @Mat zaten sana işaret mingw.org eski için. Yalnızca 32-bit bir derleyici sağlar. İçin See here ihtiyacınız olan dosyalar:

  • Binutils linker ve kaynak derleyici vb.
  • GCC derleyici, çekirdek ve Dil Paketleri ayrılmıştır
  • GDB hata ayıklayıcısı ' dir.
  • çalışma zamanı kitaplığı sadece mingw.org için gereklidir
  • İndirmek için gerekebilir mingw32-make ayrı.
  • Destek için (samimi cevaplar beklemeyin) mingw-users@lists.sourceforge.net deneyebilirsiniz

  Alternatif olarak, download mingw-al ve kullan.

 2. Yeni adı öngördüğü gibi, aynı zamanda sağlayan mingw-w64, bir 64-bit varyant ve gelecek umarım biraz destek KOLU. Kullanıyorum ve CRT ile toolchains inşa edilmiş. Kişisel ve otomatik kurar "Toolchains Win32/64" here. hedefleme altında bulunur Ayrıca Windows çapraz Derleyiciler için Linux sağlamak. Kişisel bir yapı ilk denemeni öneririm, daha tamamlanmış oldu. 4.8 veya kullanım sezero için GCC 4.6 için deneyin benim (rubenvb) GCC 4.4 ve 4.5. İkimiz de 32-bit ve 64-bit yerel toolchains sağlamak. Bu paketler, yukarıda listelenen her şeyi vardır. Ben şu anda tavsiye "MinGW-Oluşturur bu şu anda bir reklam gibi", "resmi yapılar", ve bir yükleyici ile (yukarıya bakınız).

  Destek için, sourceforge.net üzerinden Forumunda mingw-w64-public@lists.sourceforge.net ya da sonrası için bir e-posta gönderin.

Her iki proje de onların dosyalarına listelenen sourceforge, ve tüm yapmanız gereken her iki çalıştırın yükleyici (davanın mingw.org veya karşıdan bir uygun sıkıştırılmış paket ve Özü (mingw-w64).

"Resmi olmayan" araç zinciri üreticileri, en popüler biri TDM-GCC. bir sürü var Resmi/yamalanmamış toolchains ile ikili uyumluluk kırmak yamalar kullanın, dikkatli onları kullanıyor o yüzden olabilir. En iyi resmi bültenleri kullanın.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • CNNMoney

  CNNMoney

  16 Kasım 2006
 • Klemens Torggler

  Klemens Torg

  11 Mart 2008
 • TechBalance

  TechBalance

  12 HAZİRAN 2011