SORU
9 Aralık 2012, Pazar


Lodash ve alt çizgi arasındaki farklar

Neden biri diğerinin üzerinde ya da lodash.js underscore.js yardımcı kütüphane tercih edersiniz?

Lodash bir-damla alt çizgi için bir yedek olarak, ikincisi daha önce sahip gibi görünüyor.

Hem çok zeki olduğunu düşünüyorum, ama eğitimli bir karşılaştırma yapmak için nasıl çalıştıkları hakkında yeterince bilgim yok ve farklar hakkında daha fazla bilmek istiyorum.

CEVAP
16 Aralık 2012, Pazar


Lo-Çizgi diziler, dizeleri, nesneler, ve arguments nesnelerin daha tutarlı çapraz yineleme çevre desteği sağlamak için yarattım1. Yana olmak, bir üst alt Çizgi, sağlayarak daha tutarlı API davranışı, daha features (gibi AMD desteği, derin klon ve derin birleştirme), daha kapsamlı documentation unit tests (testler hangi vadede Düğüm, Ringo, Gergedan, Narwhal, PhantomJS ve tarayıcılar), genel olarak daha iyi performance ve iyileştirmeler için büyük diziler/nesne yineleme, ve daha fazla esneklik custom builds ve şablon ön derleme yarar.

Lo-Dash daha sık alt Çizgi daha güncellenir çünkü, a lodash underscore is provided alt Çizgi en son kararlı sürüm ile uyumluluk sağlamak için inşa.

Bir noktada ben bile verilen push access alt Çizgi, bir parçası çünkü Lo-Dash sorumludur yükselterek 30'dan fazla sorunlar; iniş hata düzeltmeleri, yeni özellikler ve performans artışı alt Çizgi v1.4.x .

Ayrıca varsayılan olarak Lo-Dash dahil en az 3 Omurga boilerplates ve Lo-Dash şimdi Omurga resmi documentation söz konusu olur.

Kit Cambridge sonrası, Say "Hello" to Lo-Dash, Lo-Dash arasındaki farklar daha derin bir arıza için kontrol edin ve alt Çizgi.

Dipnot:

 1. Çizgi diziler, dizeleri, nesneler ve 2 ** nesnelerin tutarsız bir destek var. Daha yeni tarayıcılar, Çizgi yöntemlerini yoksaymak holes in arrays, "Nesneleri" yöntemleri yineleme arguments nesneler, dizeleri kabul edilir dizi gibi, ve yöntemleri doğru yineleme fonksiyonları (görmezden onların "prototip" özelliği) ve nesneleri (yineleme gölgeli özellikler gibi "olabilirdi" ve "değerini"), bir süredir eski tarayıcılar vermezler. Ayrıca, _.clone gibi yöntemleri _.flatten gibi diğerleri yok iken diziler delik korumak, alt Çizgi.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Hak5

  Hak5

  7 EYLÜL 2005
 • Joe DiFeo

  Joe DiFeo

  7 AĞUSTOS 2012
 • nemoking of kinges

  nemoking of

  4 EYLÜL 2009