SORU
13 Aralık 2008, CUMARTESİ


Maven bir Repo için Nexus veya Artifactory kullanmalıyız?

Büyük inşa süreci (>Maven için kullanıyoruz 100 modülleri). Kaynak kontrolü bizim dış bağımlılıkları saklamak, ve yerel bir repo güncellemek için kullanıyoruz.

Ancak, biz hazırız mezun bir yerel repo o önbellek Merkez böylece yok beklemeden indir tüm 3. şahıslar (ama biz hala bir yerel repo çekin). Ayrıca geliştiriciler dünya inşa etmek zorunda değilsiniz, böylece iç yapı bizim eserler yayımlamaya bir gece yapı istiyoruz.

Nexus ve Artifactory düşünüyoruz. Diğer üzerinden bir tercih nedenleri nelerdir? Düşünmemiz gereken başkaları da var mı?

CEVAP
3 Kasım 2010, ÇARŞAMBA


Eğer sadece "mvn deploy" her ikisi de iyi yapacak. ikili dosyalarını saklamak hakkında konuşursanız eminim

Artifactory çok yoğun yol boyunca tüm yükseltmeleri ile kullanıyoruz. Projeler çok, çok sayıda anlık görüntüleri dağıtılan ve dış repo proxy. Tek bir sorun değil. Bunu kendi DB ile ilgili sorunlar, dizin oluşturma veya başka bir şey deneyim açıklamak buluyorum. Başımıza gelen gibi bir şey. Ayrıca, Artifactory bir disk üzerinde veri depolamak ve sadece oldukça esnek meta veri depolamak için bir DB (see more here) kullanmanıza olanak sağlar.

Bu uygulamaları yapançokfarklı yapı araçları ve diğer teknolojileri ile bütünleşme yolundaki yaklaşım. Nexus ve Sonatype çok Maven ve m2eclipse kilitlendi. Daha başka bir şeyi yok sayıp sadece son zamanlarda kendi özel Hudson entegrasyonu (Maven 3 webinar) üzerinde çalışmaya başladı.

Artifactory Hudson, TeamCity and Bamboo integration ve Gradle / Ivy müthiş bir destek sağlar. Yani Nexus Sonatype dışarı çıktığın anda sana bir şey verirken "bölge" (Maven, m2eclipse), kucaklar Artifactory ve tüm önemli yapı araçları ile işbirliği yapmaktadır. konfor

Aslında, mümkün yapı dağıtmak eserler Hudson, ne zaman işi bitmiş değil "mvn deploy" çok büyük bir fark var: Artifactory Hudson eklenti yapan bir atom gibi dağıtmak tüm eserleraynı andainşa işi başarıyla bitirince. "mvn deploy" her modül sonra çalışır ve eğer yapı bir işin ortasında başarısız olursa. eserler kısmi bir dizi dağıtabilir İş bitiminde yapı bir sunucudan modül bitiminde Maven ve dağıtma gerçekten kötü bir şey.

Gördüğünüz gibi, Artifactory "" Rabıta "" ve sadece Maven Maven ve eserler. umurunda kutusunun içinde düşünüyor kutunun dışında düşünüyor

Artifactory daha erişilebilir kılan başka bir şey ise onların cloud-based Artifactory Online solution. $80 bir ay hakkında kendi Artifactory örneği var, bunun için herhangi bir sunucu ithaf etmek lazım.

Artifactory simple and straightforward REST API, Nexus için nasıl çalıştığını bilmiyorum.

Özetlemek gerekirse, Maven eserler temel depolama için ikisi de iyi bence. Ama süre Nexus durur orada olmak kesinlikle bir "Maven depo yöneticisi", Artifactory devam ediyor ve üzerinde, bir genel "İkili depolama" ikili herhangi bir tür, herhangi bir inşa aracı ve CI server.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Ama Jenna

  Ama Jenna

  29 NİSAN 2011
 • girleffect

  girleffect

  20 Mayıs 2008
 • PhoneBuff

  PhoneBuff

  10 HAZİRAN 2011