SORU
28 AĞUSTOS 2009, Cuma


Nasıl maven-Merkez-repo, belirli bir grup eski eserler için güncellemeleri kontrol etmek için çalışıyor durdurmak için Maven alabilir miyim?

Maven oldukça büyük bir proje üzerinde çalışıyorum. Onları kullanan muhtemelen paylaşılan iki kod kütüphaneleri ve belki de on uygulamalar ayrılır kabaca 70 kadar bireysel eserler, etrafında var. Tüm bu öğelerin ad com.mycompany.* canlı.

Anlık karşı yapıyoruz çoğu zaman oluşturur. Yani bir uygulama bir full yapmak için önce benim yerel depo, söyle, mycompany-libname-2.4-SNAPSHOT.jar olarak yüklenir, böylece kütüphane projeleri inşa olabilir.

Sorun bende o zaman git zaman bu uygulamalar oluşturun. Nedense, Maven mycompany-*-SNAPSHOT.jar eserler tüm güncellemeleri için iki ana ortak depoları (maven-net-repo ve java-net-repo) kontrol etmek istiyor. Elbette, değil mi buldu, ve sonunda her şeyi çözer geri sürümleri sadece inşa için benim yerel depo ama isterim Maven için bunu yapmayı kes, çünkü (a) hissettiriyor gibi bir kötü net.sürekli bir şeyler için bu havuzları asla orada olacak, ve (b) gereksiz ve can sıkıcı bazı ağ ekler kontrol için vatandaş inşa sürecine gecikme.

Çevrimdışı modda çalışan maven için çoğu zaman bu geçici bir çözüm bulmak için aldım, ama bir Halk Kütüphanesi üzerinde zaman zaman bir bağımlılık güncellenecektir beri ideal değil. Çok aradığım bir çözüm olacaktır neden Maven olmadığını kontrol güncellemeleri için verilen depolar için eserler olan belirli kriterleri karşılamak - bu durumda, mutlu olurum eğer Maven ki görmezden ya da ANLIK görüntü sürümlerinde veya eser olan ... ... com.mycompany ad.

CEVAP
23 HAZİRAN 2011, PERŞEMBE


Ayrıca, -o ya da "Çevrimdışı modu için kontrol etmeyecek şekilde" güncellemeler. maven koyacağız mvn komut satırında --offline kullanabilirsiniz Bağımlılıklar zaten yerel repo değil, ama büyük bir anlaşma elde etmek mümkün değil varlık hakkında bazı uyarı alacaksın.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Adam Washington

  Adam Washing

  12 Mayıs 2006
 • NCIX Tech Tips

  NCIX Tech Ti

  2 Ocak 2007
 • PCDIY

  PCDIY

  16 AĞUSTOS 2013