SORU
7 Mayıs 2009, PERŞEMBE


MEF arasında seçim ve MAF (Sistemi.Eklenti)

Uzama Çerçevesi (MEF) tarafından Yönetilen ve Eklenti Çerçeve (nam-ı diğer Sistem MAF.Yönetilen Eklenti) çok benzer görevleri yerine getirmek gibi görünüyor. Bu soru Yığın Taşması göre, Is MEF a replacement for System.Addin?, hatta aynı anda ikisini de kullanabilirsiniz.

Ne zaman diğer vs birini kullanmayı tercih edersiniz? Ne şartlar altında birlikte kullanmayı tercih eder misin?

CEVAP
8 Mayıs 2009, Cuma


Bu seçenekleri inceledim ve buraya geldiğim sonuç bu.

MAF doğru ek bir çerçeve. Eğer eklentileri tamamen, bile bir eklenti çöküyor, uygulama etki etmez, böylece ayrı bir uygulama etki alanı içinde çalışan ayırabilirsiniz. Bu da bir şey ama onlara sözleşmeye bağlı olarak gelen eklentileri ayırımı tam bir yol sağlar. Aslında ana App yükseltme sırasında sözleşme adaptörler eski eklentileri ile geriye dönük uyumluluk sağlamak için versionize. Bu kulağa hoş geliyor olsa da, çapraz uygulama etki alanları için ödemek zorunda ağır bir fiyat ile birlikte geliyor. Bir ileri bir geri gönderebilirsiniz bu tür esneklik hız ve bu fiyat ödemek.

MEF bulunabilmesinin gibi ... bazı ek faydaları (bu boş bir çizim) ile bağımlılık enjeksiyon gibi. MAF olan izolasyon derecesi MEF yok. İki farklı şey için iki farklı çerçeveler.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Jordie Jordan

  Jordie Jorda

  27 Ocak 2008
 • Maschine Tutorials

  Maschine Tut

  15 ŞUBAT 2011
 • talkandroid

  talkandroid

  27 Mayıs 2010