SORU
30 EYLÜL 2008, Salı


Microsoft Excel Aksan parçalar .dosyaları csv?

Program aracılığıyla verileri (PHP 5.2 kullanarak) bir " ben " var .csv dosyası test.
Örnek veri: Numéro 1 (note the accented e). Veri utf-8 (e BOM)

MS bu dosyayı açtığımda excel Numéro 1 olarak görüntüler

Düzgün gösteren bir metin düzenleyicisi (Google) bu açmak mümkün duyuyorum. UE karakter decimal 233 raporlar.

Nasıl bir metin veri verebilirsiniz .MS excel düzgün, tercihen ithalat Sihirbazı kullanımı zorlamadan işlemek, ya da standart olmayan bir Sihirbazı ayarları böylece csv dosyası?

CEVAP
30 EYLÜL 2008, Salı


Doğru biçimlendirilmiş bir dosya UTF8 ilk üç sekizli olarak Byte Order Mark olabilir. Bu hex değerleri 0xEF, 0xBB, 0xBF. Bu sekizli UTF8 "" bilgi) bayt sırası.*(olmadığından ilgili olarak dosyayı işaretlemek için hizmet vermektedir Eğer bu malzeme listesi mevcut mu Yoksa 7* tüketici/okuyucu metin kodlama türünü anlaması için bırakılır. UTF8 özelliği olan okuyucular Windows-1252 gibi diğer bazı kodlama byte olarak okur ve dosyanın başındaki karakterleri ekran.

Excel dosyası Derneği ile UTF8 csv bir dosya açıldığında, bir tek bayt kodlama, onlar varsayar olduğu bilinen bir hata varhiçe sayarakUTF8 BOM varlığı. Bu olabilirdeğilherhangi bir sistem varsayılan kod sayfası veya dil ayarlayarak sabit olabilir. BOM Excel ipucu - bu işe yaramaz. (Azınlık raporu BOM bazen "" Sihirbazı.) Metin Alma tetikleyen iddialar Bu hata, Excel ve daha önce 2003 var gibi görünüyor. En raporları (cevapları burada ortasında) bu Excel 2007 yılında sabit ve daha yeni olduğunu söylüyor.

Unutmayınolabilirher zaman* Excel doğru aç UTF8 cdv dosyaları kullanarak "Metin Alma" dosya kodlama belirlemenize olanak sağlayan Sihirbazı, açıyorsun. Tabii ki bu çok daha uygun olur.

Okuyucuların bu cevap büyük olasılıkla bu durumda değiller özellikle destek Excel < 2007, ama, Gönderen, ham UTF8 metin Excel, hangi fikir vermiştir ve yağmurlama metin ile à ve diğer benzer Windows-1252 karakter.UTF8 BOM ekleme muhtemelen en iyi ve en hızlı düzeltmek.

Büyük Üstünlük sağladı kullanıcıları ile sıkışmış, ve Excel CSVs sadece tüketici ise, yerine UTF16 UTF8 vererek bu geçici bir çözüm bulabilirsiniz. Excel 2000 ve 2003 çift tıklama açık, bu doğru. (Bazı diğer metin editörleri dikkatle seçenekleri tartmak zorunda kalabilirsiniz bu yüzden UTF16, ile ilgili sorunlar olabilir.)


Mac Almak için, (en azından) Excel 2011 dışında * Sihirbazı aslında her zaman tüm kodlamaları ile, size ne olursa olsun çalışmıyor. &;/anekdot kanıt> lt; :)

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Art Food Kitty - Kelly Eddington

  Art Food Kit

  7 Kasım 2006
 • Dumb Stupid Videos

  Dumb Stupid

  26 Kasım 2013
 • Videogamerz | Call of Duty

  Videogamerz

  5 NİSAN 2012