SORU
19 Mayıs 2010, ÇARŞAMBA


Nasıl chrome eklentileri test etmek için?

İyi bunu yapmak için bir yol var mı? İçerik dosyası olarak bir web sitesi ile etkileşime girer ve verileri kullanarak localstorage kaydeden bir uzantısı yazıyorum. Orada araçları, çerçeveler, vs. bu davranışını test etmek için kullanabileceğim? Test javascript için bazı genel araçlar olduğunu fark ettim, ama bir uzantısı test etmek için bu yeterince güç. Birim testi en önemli, ama aynı zamanda test diğer türleri (entegrasyon test gibi) ile ilgileniyorum.

CEVAP
24 Mayıs 2010, PAZARTESİ


Evet, mevcut çerçeveler oldukça yararlı

Yakın geçmişte, "" erişilebilir fiziksel olarak yazdığınız sürece. uygulamaya ama gömülü olduğu sayfayı test tüm testleri koydum

Örneğin, bir sayfa chrome-extension://asdasdasdasdad/unittests.html altında erişilebilir tüm testler olurdu

Testleri vb localStorage ulaşım imkanı var. İçeriklere erişmek için komut dosyaları, teoride olabilir test ile gömülü İframe içinde test sayfası, ancak bunlar daha fazla entegrasyon düzeyi test, birim testleri gerektirecek size soyut uzakta gerçek sayfalara, sen sakın onlara itimat, aynı şekilde erişim için localStorage.

Eğer bu sayfaları test etmek isterseniz, uzantısı yeni sekme (krom.açmak için plan yapmış olabilir tab.({"" : ""} someurl). url oluşturmak Yeni sekmelerin her biri için içerik komut dosyasını çalıştırmak ve test çerçeve kodunuzun ne yaptığını kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Çerçeveler, JsUnit veya daha yeni Jasmine iyi çalışması gerekir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • manadude21

  manadude21

  11 Mart 2008
 • MusicDeluxeTV

  MusicDeluxeT

  14 Mayıs 2010
 • PamtheBlamofficial

  PamtheBlamof

  31 Aralık 2010