SORU
9 ŞUBAT 2012, PERŞEMBE


Nasıl Kurumsal Dağıtım sertifika sona erme yönetmek için?

Müşteri sadece iOS Kurumsal Geliştirici Programı katıldı. Kurumsal Dağıtım ile Google tarafından geliştirilen) imzaladı ve başarılı bir şekilde MATE ile bazı cihazlarda yüklü.

Kurumsal olmayan dağıtım belgemi yenilemek istiyorum dolduğunda bildiğim kadarıyla. Bu tarihten sonra tüm uygulamalar zaman aşımına uğramış bir sertifika ile cihazlar Apple'ın OCSP sunucusuna karşı sertifikanın geçerliliğini kontrol bitmez imzalanan devre dışı bırakır.

Alternatif olarak, son kullanma tarihinden önce kurumsal olmayan benim dağıtımı iptal ve Apple için yeni bir tane isteyebilirim. Uygulamalar iptal edilen sertifika ile imzalanan, beta apps Ad Hoc örneğin, aynı mekanizmayı göre Devre dışı bırakılacak.

Geliştirici programı ile aynı anda iki geçerli dağıtım sertifikaları istemiyorum. Tamam, geliştiriciler olarak bununla yaşayabiliriz.

Müşterimiz iOS Kurumsal Geliştirici Programı ile aynı anda iki geçerli Kurumsal Dağıtım sertifikaları var mı?

Apple'a göre:

Sertifika Doğrulama

Bir uygulama, bir aygıt üzerinde açıldığında ilk kez, dağıtım sertifika Apple'ın OCSP sunucusuna bağlanarak onaylanır. Bu sürece sertifika iptal edilmiş, uygulamayı çalıştırmak için izin verilir. Yetersizlik OCSP sunucusundan yanıt olarak yorumlanır ya da bir kişi olsun iptal. Durumu doğrulamak için aygıt ulaşmak mümkün olmalıdır ocsp.apple.com. “Ağ Yapılandırma Gereksinimleri”(Sayfa 9).

OCSP yanıt süresi belirlenen bir süre için cihaz üzerinde önbelleğe alınır tarafından OCSP sunucusu—şu anda 3 ila 7 gün. Bu geçerliliği sertifika cihaz kadar tekrar kontrol edilecektir değil yeniden önbelleğe alınan yanıt süresi doldu. Eğer iptal olursa o zaman aldı, uygulamanın çalışmasını engelledi. İptal dağıtım belgesi uygulamaları hepiniz geçersiz hale gelecektir dağıtılmış.

Bir uygulamayı dağıtım belgesi yoksa çalışmaz süresi doldu. Şu anda, dağıtım sertifikaları için geçerli yıl. Birkaç hafta sertifikanızın süresi dolmadan önce, yeni bir istek iOS dağıtım belgesi DevCenter, yeni oluşturmak için kullanın dağıtım profilleri sağlama ve yeniden dağıtın güncelleme kullanıcılara uygulamaları. “Güncel Uygulamalar Sağlanması” (Sayfa 10)

Eksik bir şey ya da çalışanların, potansiyel Ev uygulamaları çeşitli ile iOS cihazlar yüzlerce, istifa uygulamalar için beklerken uygulamaları açamıyorum mümkün olur muyum?

CEVAP
10 ŞUBAT 2012, Cuma


Bu son 2 yıldır aşkın süredir var olan bir sorundur. Kurum içi uygulamalar 1 yıl sonra çalışmamaya. Bizim apps yüzlerce yeniden ve cihazlar her yıl binlerce üzerinde yeniden dağıtmak gibi bir organizasyon için büyük bir egzersizdir.

Bizim için hepimizin uygulamaları yeniden ve tüm kullanıcılar dağıtım kanalı yoluyla yenilerini almak için bilgilendirmek ay sürecek bir egzersizdir. Hala her yıl bazı kullanıcılar işlevsel olmayan uygulamalar ile bırakılır.

Apple ile geliştirme bir dilekçe varHata ID#9848075bu hala bir cevap bekliyorum.

EDİT: Yukarıda belirtilen hata şu an kapalı. İşte resmi yanıt:

Kurumsal dağıtım sertifikaları artık süresi 3 yıldır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • atKristaBradford

  atKristaBrad

  4 Aralık 2010
 • celebrateubuntu

  celebrateubu

  23 Mayıs 2011
 • Rootjunky.com

  Rootjunky.co

  22 EKİM 2011