SORU
12 AĞUSTOS 2010, PERŞEMBE


Nasıl'In PyPİ değil bu setuptools bir paket yükleme yapabilir miyim?

Sadece setuptools ve virtualenv ile çalışmaya başladım. Benim paket GitHub için son python-gearman gerektirir. PyPİ bu python-gearman bu versiyon artık eskidi. Github kaynak setuptools-uyumlu, yani setup.py vb. Bir şekilde setuptools indirme ve yükleme yapmak için PyPİ onu arıyor ve eskisini yüklemek yerine yeni versiyonu var mı?

BİLGİNİZE, python-gearman yeni http://github.com/mtai/python-gearman

CEVAP
14 AĞUSTOS 2010, CUMARTESİ


Böylece, burada anahtar gıt sürümünü indirebilirsiniz nerede easy_install söylemek. Bu durumda, http://github.com/mtai/python-gearman/tarball/master. Ancak, kendisi tarafından bu bağlantıyı easy_install sadece almak için neler URL bakarak söyleyemez, çünkü işe yaramaz.

Yani, http://github.com/mtai/python-gearman/tarball/master#egg=gearman-2.0.0beta yerine değiştirerek, easy_install ne olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Şimdi, bu işi yapmak için son adım. Bu bağlantıyı PyPİ olmadığı, dependency_links, örneğin paketinize eklemek gerekir:

setup(
  ...
  dependency_links = ['http://github.com/mtai/python-gearman/tarball/master#egg=gearman-2.0.0beta']
)

Şimdi, ne zaman paket yüklendiğinde, easy_install olacak keşfetmek "gearman 2.0.0 beta" yüklemek için kullanılabilir bu URL, ve mutlu almak üzerine bir PyPİ, eğer belirttiğiniz "gearman>=2.0.0" bağımlılıklar.. . beta

(Normalde, bu tür bir şey için yapılır vardır bir bağlantı üzerinde bir PyPİ sayfaya indirilebilir kaynak; böyle bir durumda, yazarın gearman paket vardı dahil bir bağlantı gibi yukarıda, ne çoktan hazırlandı. Genellikle, insanlar 'myproject-dev' insanlar 'myproject>gereği kullanımı ile geliştirme sürümü mark =verme sakın,==dev', eğer verme sakın bir paket değil eğer zaman değil, ya da daha yüksek, easy_install kontrol edin ya da bırakın indirmeyi deneyin.)

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Elly Awesome

  Elly Awesome

  15 ŞUBAT 2010
 • EvilControllers

  EvilControll

  20 Ocak 2008
 • SaMmM123

  SaMmM123

  3 Mayıs 2006