SORU
12 EYLÜL 2014, Cuma


Ne "boşluğu" Sınırlamak için; böyle büyük mükafat 6 film

Otomatik düzen ve kısıtlamaları ile çalışıyorum ve böyle büyük mükafat 5 mevcut değildi ve varsayılan olarak işaretli olan Constrain to margins seçenek Güncellemelerinden 6 olduğunu bulduk.

Test bir proje oluşturdum, görünüm ve ilave kısıtlamalar aynı çerçeve ile bir ViewController UITableView ekledim

Böyle büyük mükafat 6 Böyle büyük mükafat suggets Güncellemelerinden 5 ise kısıtlama olarak -16 eklemek için görünüm olarak tableview hase aynı çerçeve aralığı 0 eklemek gösteriyor olsa da burada görebilirsiniz. With Constrain to margin checked

Şimdi ne zaman "boşluğu" Güncellemelerinden 5 gibi davranır ve kısıtlama . 0 eklemek için öneririm" seçeneği Sınırlamak işaretini kaldırın

With Constrain to margin UnChecked

Ayrıca boşluğunu kontrol için Sınırlamak ile kısıtlama eklerim sonra ,kesinlikle onun bir şey yani böyle büyük mükafat 5 film şeridi dosyası " Güncellemelerinden 6 yeni açmak artık mümkün olduğumu buldum

Sorumu düzgün açıklamak mümkün duyuyorum umuyoruz. "" Ve ne zaman kullanmalıyım ve ne zaman değil. boşluğu Sınırlamak ne olduğunu anlamak istiyorum Onun çok basit bir şey olursa bana özür dilemek ve açık.

EDİT

discussion here , düzeni kenar boşlukları hakkında bir şey gelirse bununla ilgili merak Buldum.

CEVAP
24 ŞUBAT 2015, Salı


İnsanlar şikayet neden hiç anlamıyorum "Kenar boşlukları iOS 8 önce bir şey hakkında kesin bir çökmesine neden olacak."

Kısıtlamaları boşluğu göreli xib dosyasında ayarlama veya film şeridiDEĞİLapp iOS7 ve kaza yapmakDEĞİLkodunuzda iOS7 cihazınızda UI fark ne, UIView.layoutMargins UIView.preservesSuperviewLayoutMargins özellikler dokunma sürece.

İOS8 kenar Boşlukları

Düzeni kenar boşlukları yönetiminde temsil ederdüzen sistem subviews dışarı atarken kullanabileceğiniz UIView - bir boşluk görünümü kenar ve bir küme arasında kalmadığından emin olmak için. Bu konuda çok fazla doldurma özelliği CSS blokları ile ilişkili gibi.

enter image description here

Varsayılan olarak, UIView her iki tarafında 8 puan düzeni kenar boşlukları var, ve bu değişmiş olabilirInterface Builder. Ancak, sadece boş olan kod UIView.layoutMargins özelliğini ayarlayarak iOS8, bu değerleri ayarlamak mümkün.

İle kenar boşluklarını görüntülemek için İB alabilirsinizEditör >Tuval >Haritayı Düzeni Dörtgenler: enter image description here

Kenar boşlukları görüş ve subviews düzeni yardımcı olmak için kullanılabilir. UIView Her varsayılan olarak kenar boşlukları ile gel, ama tek bir farkla ilgili bir kısıtlama ayarladığınızda görünüm yerleşimi etkiler.

Nasıl kenar Boşluklarını kullanmak

Interface Builder kenar boşluklarını kullanmak için tek yolu kontrol etmektirBoşluğu görelikısıtlamaları yapılandırılırken seçeneği. Bu sizin için bir kısıtlama doğrudanBenim görüşüme dışarı atarken kenarları yerine kenar boşluklarını kullanın.

enter image description here

Hadi bir görünüm ve küme arasında önde gelen bir kısıtlama kurma dört farklı şekilde bakmak. Her kısıtlama için gözden geçireceğizilk dernek açıklanan küme lideri olacakveikinci önde gelen superview olacak. Yakın ilgi için kontrol edin ve temizleyin durumudurBoşluğu göreliher kısıtlama sonunda, çünkü bu seçenek kısıtlaması marjı veya Görünüm kenarına bağlı olup olmadığını tanımlar.

 1. İlk madde(kaldırın), ikinci öğe(kontrol): Bu durumda, küme sol kenarı superview sol marjı bu resim gösterildiği gibi) hizalamak gerektiğini ilan ediyoruz.

enter image description here

2=başlangıç
 • İlk madde(kaldırın), ikinci öğe(kaldırın): kullanarak kenar Hemboşluğu değil. Bu durumda, küme sol kenarı superview sol kenarına hizalayın gerektiğini ilan ediyoruz.

  enter image description here

  3=başlangıç
 • İlk öğesi(kontrol), ikinci öğe(kaldırın): bu durumda, küme sol kenar boşluğu superview sol kenarına hizalayın gerektiğini ilan ediyoruz. Düzeni bu tür aslında küme, superview üst üste yapar.

  enter image description here

  4=başlangıç
 • İlk öğesi(kontrol), ikinci öğe(kontrol edin). Aslında bu durum her iki küme ve superview aynı varsayılan bir marj olduğundan 2 ile aynı etkiye sahiptir. Küme sol kenar boşluğu superview sol kenar boşluğuna hizalamak gerektiğini ilan ediyoruz.

  enter image description here

  Kenar Boşlukları hakkında iyi bir şeydir

  Bu yeni özellik (iOS8) sadece boşlukları kullanmaya karar verirseniz UI geliştirme etkileri.

  Kenar boşlukları kullanarak tek bir özelliğin değerini değiştirerek paylaşılan bir superview için ortak bir ilişki paylaşan birden çok subviews yerleşimini ayarlayabilirsiniz. Bu bir açık kazanmak ayarı ilgili tüm kısıtlamaları olan sabit değerler, çünkü eğer ihtiyacınız güncelleme tüm boşluğu yerine, değişen her değeri tek tek, aynı anda değiştir ilgili tüm yerleştirme ile güncelleme superview marjı ile tek bir kod satırı gibi bu

  self.rootView.layoutMargins = UIEdgeInsetsMake(0, 50, 0, 0);
  

  Bu teminat göstermek için, aşağıdaki durumda tüm subviews' sol kenarları kendi superview sol kenar boşluğuna hizalanır. Böylece, superview sol kenar boşluğu değiştirme, aynı zamanda tüm subviews etkileyecektir.

  enter image description here

 • Bunu Paylaş:
  • Google+
  • E-Posta
  Etiketler:

  YORUMLAR

  SPONSOR VİDEO

  Rastgele Yazarlar

  • Damien Hayes

   Damien Hayes

   11 Mart 2008
  • Dylan Dubay

   Dylan Dubay

   10 Temmuz 2013
  • Professor Messer

   Professor Me

   27 NİSAN 2007