SORU
31 Mart 2009, Salı


Neden bir parola uzunluğunu kısıtlamak?

Ben sadece imzalı bir site için satın alma bazı mal ve zaman çalıştım girin benim (güvenli) şifre olduğum bilgisi verildi çok uzun, ve ben gerekir girin bir şifre arasında 5 ve 10 karakter! Bunun anlamı nedir? Bu gibi kararları kim verir? Kesinlikle ideal şifre çok uzun ve karmaşık olurdu? Neden insanlar kullanabilirsiniz sınırlamak için çalışıyor ısrar ederler?

Bir web sitesi için bir giriş uygulamak oldu mu? Güvenli amaçlar için (örneğin mal satın alma) için oturum açma. (Varsa) kısıtlamalar yaptım kullanıcı yer ne şifresi? Karar için nedenleri nelerdi?

CEVAP
31 Mart 2009, Salı


Bir şifre boyutunu kısıtlayan depolama alanı kaydetmek için bir girişim. Bu oldukça fazla şifre boyutunu kısıtlamak istiyorlar açıkçası kendi veritabanında saklanan bir varlık olduğunu gösterir. Aksi takdirde uygulayıcıları daha iyi bilmiyorum çünkü sadece bir kısıtlama var. Her iki şekilde de kötü bir işarettir.

Site yöneticileri başvurun ve bu konuda onlara sormak isteyebilirsiniz. Hep aynı boyutu ne kadar şifre olan karma, şifreleri değil, saklamak gerekir. Gerçekten girdiğiniz parola boyutunu, ne de giriş yetkiniz karakter etki alanı için sınır olmalı.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Tek Syndicate

  Tek Syndicat

  23 Temmuz 2008
 • Tomas N

  Tomas N

  14 Kasım 2010
 • FusioNGamiing

  FusioNGamiin

  10 Temmuz 2007