SORU
25 NİSAN 2012, ÇARŞAMBA


Neden knockout.js büyük için küçük projeler, backbone.js daha iyi olmak için bir itibar var mı?

Bir kaç ay knockout.js kullanıyorum, ve bunu kullanmak için bir günlük sevinç bulacaksınız. Dom devlet yönetmek veya kendi özel bağlantıları uygulamak zorunda değil kazanımlara inanılmaz, ve kutu modeli özellikleri dışında olmaması umurumda değil. Ama her zaman okuduğum bir bakış knockout.js vs diğer çerçeveler uzlaşma gibi görünüyor işte bu harika, sonuçlar daha az kod ve karmaşıklığı genel olarak, ama daha uygun daha küçük projeler. Bu ifade her zaman uzlaşma nedir kafam karıştı, çok fazla açıklama yapmadan nitekim verilir. (Adil olmak gerekirse henüz Omurgası kullanılmaz ve bu yüzden gerçekten karşılaştırmak nasıl bilmiyorum)

Oldukça büyük iki proje, bir düzine modelleri ve görüntüleme modelleri bir düzine kadar her biri üzerinde kullandım ve bir sorun görmedim. Büyük bir proje vs Omurga görebildiğim tek dezavantajı gözardı olmayan bazı performans nakavt uygulamak ve tüm bağlantıları yönetmek zorunda için hit almak için gidiyoruz. Ama asıl sorun, yoksa kaçırdığım başka bir şey var mı?

CEVAP
26 NİSAN 2012, PERŞEMBE


(Kısa) comparison of Knockout and Backbone:

Nakavt kaygan sağlamak için, HTML ve Modeli arasındaki model bağlamaları kullanmak için kolay hedefler. /Silverlight/gibi uygulama ve kullanım şekilleri (bu anlamda nereden geldiğini dikkate alarak yapar) çok WPF XAML. Nakavt model ötesine doğru yol oluşturur, ama sağlamaz. Geliştiriciler modelleri ötesinde iyi yapılandırılmış JavaScript uygulamaları oluşturmak ve bağlar model. Bu Nakavt kullanırken iyi uygulama yapısını dikkate almak gerekir farkında değiller çünkü genellikle kötü bir yolda iyi JavaScript deneyimi olmadan geliştiriciler açar. Elbette bu sorun, hiçbir şekilde Nakavt hatası değildir. Sadece aracı sağlar, ya da büyük JavaScript apps yapısı nasıl anlayış eksikliği, çoğu durumda.

Şahsen, Nakavt sevmiyorum. MVVM desen bir hayranı değilim. Omurga yaklaşımı tercih ederim ve zamanımın çoğunu buna harcıyorum. Ancak, bence "sıradandır" büyük uygulamalar için uygun olan yanlış Eleme görüş değil. Nakavt ile çok büyük, karmaşık ve iyi yapılandırılmış uygulamalar oluşturabilirsiniz. Ama vermelidirtümveri bağlama ve modelleri ötesi yapısı.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Floortile83

  Floortile83

  16 Ocak 2010
 • Jason Parker

  Jason Parker

  14 Aralık 2009
 • Thom Hall

  Thom Hall

  24 Kasım 2006