SORU
28 Ocak 2012, CUMARTESİ


NTFS Birleşim Noktaları ve Sembolik Bağlantıları arasındaki fark nedir?

Yüksek bir düzeyde, NTFS Junction Points Symbolic Links arasındaki tek bariz fark Kavşaklar sadece Sembolik de hedef dosyaları için izin verilen süre dizinleri, mümkün olmasıdır.

Ne ikisi arasında başka farklılıklar var mı?

(Not, ben zaten görmedim this question ve aradığım biraz farklı ... bu soru bir artı ve eksi listesi, aradığım bir dizi teknik farklılıklar)

CEVAP
28 Ocak 2012, CUMARTESİ


Bu farklar için en yararlı bulduğum yerler:

http://blogs.msdn.com/b/junfeng/archive/2006/04/15/576568.aspx

http://www.hanselman.com/blog/MoreOnVistaReparsePoints.aspx

Önerme: Sembolik Sembolik Unıx doğrudan bağlantı için Windows Kavşağı.

http://en.wikipedia.org/wiki/Symbolic_link#Windows_7_.26_Vista_symbolic_link

Windows 7 ve Windows Vista komut satırı yardımcı mklink ile her iki dosya ve dizinleri için sembolik bağları destekler. Birleşme noktaları farklı olarak, sembolik bir link de dosya ya da uzak Sunucu İleti Bloğu (SMB) ağ yolu bir işaret olabilir. Ayrıca, NTFS sembolik bağlantı uygulaması çapraz dosya bağlantıları için tam destek sağlar. Ancak, işlevsellik çapraz host sağlayan sembolik bağlantılar uzaktaki sistem etkin bir şekilde Windows Vista ve sonraki Windows işletim sistemleri için destek sınırlayan da onlara destek gerektirir.

http://www.tuxera.com/community/ntfs-3g-advanced/junction-points-and-symbolic-links/

Windows tarafından oluşturulan bir sembolik bağ, dizin görünümü benzer, ancak bir dizin junction aksine bir dosya ya da uzak ağ dosya ya da bir dizini işaret edebilir. Hedef yolun sembolik bağlantı konumu, ya da geçerli birim içinde mutlak bir yol veya göreceli olarak tanımlanabilir. Ayrıca dosyalara sembolik bağlar dizinler için sembolik bağlantılar ve farklı hedef tanımı eşleşmesi gerektiğini unutmayın.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • BenjiManTV

  BenjiManTV

  20 Mart 2011
 • TheDroidDemos

  TheDroidDemo

  15 ŞUBAT 2011
 • Tube Time

  Tube Time

  14 Mayıs 2013