SORU
15 HAZİRAN 2009, PAZARTESİ


Sabit bir süre sonra sona erecek Android deneme uygulaması oluşturma

Ücretli bir uygulama olarak pazara istediğim bir uygulama var. "Deneme" ile versiyonu diyelim ki 5 gün mü? bir limit olacaktır diğer sürüm olsun istiyorum

Peki bunu nasıl gidebilirim?

CEVAP
15 HAZİRAN 2009, PAZARTESİ


Çoğu geliştirici bu aşağıdaki 3 tekniklerinden birini kullanarak bunu şu anda.

İlk yaklaşımdır kolayca atlatılabilirdi, ilk kez çalıştırdığınız uygulamayı kaydetmek tarih/saat için bir dosya, veritabanı, ya da ortak tercihleri her zaman çalıştırmak app sonra kontrol edin eğer deneme süresi sona erdi. Bu kaldırma ve yeniden yükleme kullanıcı başka bir deneme süresi için izin verir, çünkü kolay atlatmak için.

İkinci yaklaşım aşmak için daha zor, ama yine de circumventable. Sabit kodlanmış saatli bomba kullanın. Temelde bu yaklaşım ile sabit bir son duruşma için tarih kod olacak ve uygulamayı indirmek ve kullanan tüm kullanıcılar, aynı zamanda uygulamayı kullanmak için güçlü olmak durdurmak. Bu uygulamak kolay olduğu için bu yaklaşımı kullanmış ve çoğunlukla sadece üçüncü teknik sorun geçiyor içimden gelmedi. Kullanıcılar Elle kendi telefon tarihi değiştirerek bunu değiştirebilir, ama çoğu kullanıcı bir sorun ile böyle bir şey yapmak için gitmiyor.

Üçüncü tekniği gerçekten ne yapmak istediğini yapacak hakkında duyduğum tek yoludur. Bir server kurmak gerekir, ve sonra uygulama başlatıldığında uygulamayı sunucuya phones unique identifier gönderir. Eğer sunucu bu telefon numarası için bir girdi varsa, değil yeni bir tane yapar ve zaman notlar. Eğer sunucu telefon numarası için bir girdi varsa, Eğer deneme süresi olup olmadığını görmek için basit bir kontrol yapar. Daha sonra deneme sona erme sonuçları uygulamanız için iletişim kurar. Bu yaklaşım circumventable olması gerekir, ancak bir Web sunucusu kurmak ve bu tür gerektirir.

Her zaman onCreate bu kontrolleri yapmak için iyi bir yöntemdir. Sona erme açılan app tam sürümü için market link ile bir AlertDialog sona erdi. Sadece bir vardır "" kullanıcı tıkladığında button, "" aramak "() son" etkinlik sonuna kadar. TAMAM

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • makemebad35

  makemebad35

  17 NİSAN 2006
 • Qmusic Romania

  Qmusic Roman

  8 Temmuz 2011
 • RogerBuckChrist

  RogerBuckChr

  9 Temmuz 2011