SORU
18 ŞUBAT 2014, Salı


Tek Sayfa Uygulama: avantajları ve dezavantajları

SPA okudum ve avantajları. Çoğu inandırıcılıktan uzak buluyorum. 3 avantajları şüphelerim uyandırmak vardır.

Soru:SPA avukatı ve ilk üç tablolar hakkında yanlış olduğumu kanıtlamak için?

               === ADVANTAGES ===

1. SPA çok duyarlı siteler için son derece iyi

Sunucu tarafında işleme için uygulamak zor bu ara Birleşik Devletleri küçük görünüm Devletleri değil de URL göster.

Tek sayfa uygulamalar herhangi bir parçasını yeniden çizmek için yeteneği ile ayırt edilir bir sunucu gidiş dönüş HTML almak için gerek kalmadan UI. Bu veri sunumu veri ayırarak elde edilir veri işleme model bir katman olan ve okuyan bir katman görünümü bu modellerden.

-SPA sigara için model bir katman holding nesi var? SPA istemci tarafında MVC ile sadece uyumlu mimarisi mu?

2. SPA ile yükleme sayfaları için sunucu için ekstra bir sorgu kullanmak istemiyoruz.

Hah, kaç sayfa kullanıcı sitenizi ziyaret sırasında indirebilir miyim? İki, üç? Yerine başka bir güvenlik sorunları çıkıyor ve ayrı sayfalara giriş sayfası, admin sayfası vb ayırman gerekiyor. Bu SPA mimarisi ile çakışıyor.

3.Başka avantajları olabilir? Herhangi bir başka konuda bir şey duymak istemiyor

              === DISADVANTAGES ===
 1. İstemci javascript etkinleştirin gerekir.
 2. Sadece bir kayıt sitesine gidin.
 3. Güvenlik.

S. S.Ve non-SPA SPA projeler üzerinde çalıştım. Ve benim anlayış derinleştirmek ihtiyacım olduğu için bu soruları soruyorum. Hayır SPA destekçileri zarar vermek demek. Beni daha fazla SPA hakkında biraz okumak için sorma. Ben sadece bu konuda senin düşüncelerin duymak istiyorum.

CEVAP
18 ŞUBAT 2014, Salı


Hadi en popüler SPA sitelerinden birinde, GMail bak.

1. SPA çok duyarlı siteler için son derece iyi

-Sunucu tarafında işleme bir #hash URL, ya da daha yakın tutmak gibi basit tekniklerle eskiden olduğu kadar zor değildir HTML5 pushState. Bu yaklaşım ile web uygulaması tam durumunu sayfa URL içinde gömülü. GMail her zaman olduğu gibi özel bir karma etiket URL eklenir bir mail açın. Eğer başka bir tarayıcı kopyalanan eğer yapıştırılan pencere aynı posta (kimlik doğrulaması onlar koşuluyla) açık. Bu doğrudan daha geleneksel bir sorgu dizesi, fark sadece yürütme için haritalar yaklaşım. HTML5 pushState () #hash ortadan kaldırabilir ve bir sonraki isteği üzerine ilk istek sunucuda gidermek ve ajax ile yük sonra da tamamen klasik bir URL kullanın.

2. SPA ile yükleme sayfaları için sunucu için ekstra bir sorgu kullanmak istemiyoruz.

Sayfaları kullanıcı sayısı web sitemi ziyaret sırasında indirme?? gerçekten kaç biraz o/o zaman okur kendi mail hesabını açar< okudum . Tek seferde 50. şimdi postalar yapısı hemen hemen aynıdır. eğer sunucu tarafı işleme düzeni kullanacaksanız sunucu, daha sonra her istek(tipik durum) hale getirecektir. - güvenlik kaygısı olmalıdır/ olmamalıdır tutmak ayrı sayfaların yöneticileri/giriş tamamen bağımlı yapısının site AL paytm.com örneğin, aynı zamanda yapmak bir web sitesi SPA anlamına gelmez açtığınız tüm uç noktaları için tüm kullanıcılar yani kullandığım form auth ile benim spa web sitesi. - belkide en çok kullanılan spa çerçeve açısal js dev kullanıcıların kimlik doğrulama düzeyine bağlı olarak, yapılabilir web sitesinden tüm html tapınak yükleyebilirsiniz. ön yükleme SPA değil tüm auth türleri için html.

3. Başka avantajları olabilir? Herhangi bir başka konuda bir şey duymak istemiyor

 • bu gün güvenli bir şekilde istemci javascript etkin tarayıcılar varsayıyorum.
 • sadece bir giriş sitesi. Devlet bakımı mümkün daha önce de belirttiğim gibi ama emin için bir tane olması istediğiniz gibi giriş noktaları herhangi bir sayıda olabilir.
 • SPA bir kullanıcı bile, yalnızca uygun hakları var ne. bilmiyorum her şey bir anda enjekte etmek zorunda. diff, html şablonları ve javascript zaman uyumsuz yükleme SPA da geçerli bir parçasıdır.

Aklıma gelen avantajları vardır:

 1. render html açıkçası artık her kullanıcı siteyi ziyaret yapıyor bazı kaynaklarını alır. değil sadece, aynı zamanda işleme büyük mantık şimdi sunucu tarafında istemci tarafında yerine yapılır.
 2. tarih saat konular - ben sadece utc zaman, istemci önceden ayarlanmış bir biçimidir ve hatta javascript izin verdim bölgeleri ele zaman bakım yapıldı. bu konum kullanıcılardan elde edilen temel zaman dilimleri IP tahmin ettiğim yer için büyük avantaj.
 3. bana devlet bir SPA bir değişkeni oluşturduktan orada olacağını biliyorsun çünkü daha iyi korunur. bu web sayfası yerine bir uygulama geliştirme bir his verir. bu genellikle çok foodpanda, flipkart gibi siteler, amazon yapımında yardımcı olur. eğer istemci tarafı devlet kullanmıyorsanız çünkü pahalı oturumları kullanıyor.
 4. web siteleri şüphesiz son derece duyarlı bir kötü bu uç bir örnek alıp sigara SPA bir web sitesinde bir hesap makinesi yapmak(garip biliyorum) deneyin.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • CodingMadeEasy

  CodingMadeEa

  25 EYLÜL 2010
 • ColdfusTion

  ColdfusTion

  3 Aralık 2007
 • Photoshop Tutorials

  Photoshop Tu

  22 HAZİRAN 2011