SORU
27 EYLÜL 2008, CUMARTESİ


Varchar ve nvarchar arasındaki fark nedir?

nvarchar boş karakter destekleyen sadece? Eğer durum buysa, bunun hiçbir mantığı, depolama endişeleri dışında, varchars kullanan var mı?

CEVAP
29 EYLÜL 2008, PAZARTESİ


nvarchar bir sütun herhangi bir Unicode veri depolayabilir. ** 3 sütun 8-bit bir kod ile sınırlıdır. Bazı insanlar varchar daha az yer aldığı için kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu doğru cevap değil sanırım. Kod sayfası incompatabilities bir ağrı vardır, ve Unicode kod sayfası sorunlarına çare olur. Ucuz disk ve bellek bugünlerde, sefer kod sayfalarını karıştırmayı artık atık için gerçekten bir neden yok.

Tüm modern işletim sistemi ve geliştirme platformlarını kendi içinde Unicode kullanın. nvarchar yerine varchar, kodlama dönüşüm her zaman bunu önleyebilirsiniz kullanarak, okuma veya veritabanına yazma. Dönüşüm zaman alır ve hata eğilimli. Ve dönüştürme hataları kurtarma önemsiz olmayan bir sorun.

Eğer sadece ASCII kullanan bir uygulama ile arabirim, hala veritabanı Unicode kullanarak öneriyoruz. İşletim sistemi ve veritabanı harmanlama algoritmaları daha iyi Unicode ile çalışacak. Unicode ile arabirim zaman dönüşüm sorunları önlerdiğersistemleri. Ve gelecek için hazırlamak olacak. Ve her zaman verilerinizi tam Unicode depolama bazı faydaları zevk iken bile tutmak zorunda olduğun şeyi için 7-bit ASCII ile sınırlı olduğunu doğrulayabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • glowpinkstah

  glowpinkstah

  16 Mayıs 2006
 • Māris Zaharovs

  Māris Zahar

  28 Mayıs 2008
 • Tire Rack

  Tire Rack

  31 Mayıs 2007