SORU
28 HAZİRAN 2010, PAZARTESİ


Web Geliştirme Çoklu Ekran Çözünürlükleri ve Boy Oranları işlemek için stratejiler

Bir zamanlar, 800 x 600 olduğu için, her tasarım için Ekran Çözünürlüğü de 640 x 480. Sonra geldi 1024 x 768, vs, vs, vs.

Ama daha da kötüsü var: şimdi sadece farklı kararlar aynı zamanda farklı boy oranları var.

Ne stratejileri insanlar günümüzün giderek genişleyen ekran boyutu ve en boy oranı aralığı yerleştirmek için kullanıyor?

(BTW - sadece dizüstü / masaüstü donanım düşünüyordum, ama tabii ki akıllı telefonları ve tabletleri de göz önünde bulundurun.)

CEVAP
25 AĞUSTOS 2010, ÇARŞAMBA


Bu biraz tartışmalı bir fikir olacağını biliyorum, ama yine de söyleyebilirim:Yok

Birden fazla ekran boyutu veya en boy oranları için tasarım yok. Elbette bazı istisnalar vardır: müşteriler kesinlikle daha fazla ekran gayrimenkul ve muhtemelen ekran boyutları geniş bir ürün yelpazesi neyse karşılamak için yeterince esnek webmail gibi Ağır web uygulamaları. Web sitesi, daha esnek bir tasarım ile mobil ekran boyutları inanılmaz gerçekleştirilebileceği, dedi mobil sürümleri çok yüksek mobil birimler ile siteler için yardımcı olabilir. Ancak, eğer sana destek olacak sözde 'masaüstü sitesi. sanırım o zaman biz de diyebiliriz o zaman 'i daha önemli şeyler varmış için bakım hakkında daha ekran boyutu, çözünürlük ve boy oranı.

Öncelikle, hadi bu kolay bir mücadele. Gerçekten çok boy oranı istersiniz anlamıyorum - bakım gibi bir şey değilbuçok " saçma artık, değil mi? kat aşağıda 'için Web dikey bir orta kaydırma web siteleri her zaman bir yeri olacak. Büyülü 600px hattı üzerinde olması her şeyi çok aptalca.

Sonraki, ekran çözünürlüğü/boyutu: Yine zor savunmak için bulabilirsiniz.

Büyük ekranlar ile kullanıcılar en web onlardan yararlanmak, çünkü genellikle kendi tarayıcı en üst düzeye çıkarmak. Web kullanıcı ayarlarken, kullanıcı aynı zamanda web için ayarlayın. Bu tavuk ve yumurta sorunu olduğunu söyleyebiliriz, ancak aslında kalırweb sitesi genellikle en düşük ortak payda için tasarlanmıştır.Bu pozisyonu savunan, ancak bunun yerine, bu endüstrideki mevcut trend olarak konuşmuyorum.

Sadece çok yüksek ya da çok düşük çözünürlükte çalışmaz bazı şeyler vardır. Örneğin, insanların rahatça ekranda okumak için izin genişlikleri küçük bir aralık var. Artık ve bir sonraki satıra göz için hareket miktarı can sıkıcı olurdu. Çok düşük ve metin sıkışık görünür. Web çözünürlük tarafsız olması için tasarlanmış olması çelişkili bir şekilde değil, pek çok hükmü sıvı düzenleri inşa etmek isteyenler için yapılmış demektir. min-height max-height, elbette yardımcı olacaktır, ama daha geniş, Daha fazla zorluklarla karşı karşıya gelecek. Artık elemanları, yerinden görüntüler, bu arka plan, vb gibi şeyler. gerçekten esnek siteler bugünün teknolojisi ile inşa için kaçınılmaz.

Bu yüzden bence birden çok çözümü ile başa çıkmak için basit bir yöntem tamamen - birçok seçenek zaten yok günümüz teknolojisi ile - görmezden gelmek ve en düşük ortak payda için tasarım.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • FamilyFeud

  FamilyFeud

  22 AĞUSTOS 2006
 • Jorrit Jongma

  Jorrit Jongm

  17 Ocak 2008
 • kruno j

  kruno j

  6 Mayıs 2007