SORU
15 AĞUSTOS 2011, PAZARTESİ


Çoklu ekran çözünürlükleri/boy oranları (oyun)

DÜZENLEME:Tüm cevaplar ve yorumlar için teşekkürler. Düşünmek için sorunun özüne başka bir şekilde ifade edeyim: belirlemek ve benim oyun üzerinde çalışabileceği minimum çözünürlük/oranı sınırlamak için Nasıl". Oyun küçük ekran/oranı (ayrıntı eksikliği) üzerinde oynanamaz, hatta en küçük ekran/oranı destek olur. çünkü ya ımo önemli ölçüde diğerleri için tecrübe düşürür. Ayrıca en küçük çözünürlüklü veya herhangi bir şekilde hala en küçük mdpi hakkında bize bir şey söylemez olan ldpi... devre dışı bırakılması dışında bunu kısıtlayabilir ne olduğunu bilmiyoruz. Sonuçta mükemmel bir sonuç ;) oluşturma hakkında iyi bir sonuç oluşturma hakkında ama düşünmüyorum. Olası (henüz?) değil sanırım.

Not:Bu telefonlar tabletler değil sadece. Ayrıca bu soru düzeni Android sistemi kullanmayın oyunlar gibi uygulamalar için uygun değildir.

Ben her zaman biraz belirsiz beklemek hangi tanımları bulundu. Docs list farkındayım.

Şimdi ilk sorum eğer bu liste tam değildir ya da diğer bir deyişle üretici diğer çözümlemeleri ya da en boy oranı kullanmak için izin verdi. Benim şimdiki yaklaşım şöyle boy oranları açısından emin Değilim tam ama siz anladınız) bu listeyi görüntülemek için:

 • ldpi: En Boy oranı 4:3
 • mdpi: En Boy oranı 3:2
 • hdpi: En Boy oranı 16:9

4:3 3:2 16:9

Eğer öyleyse benim en küçük ve en büyük boy oranları ne olduğunu çözene cihazların bir dizi çekmek istiyorum ve bunu otomatik olarak büyük büyümek yaparken, en küçük düzeni tasarımı. Eğer tüm yoğunluklarını desteklemek istiyorum örneğin ben 4:3 ekran tasarımı ve 16:9 büyümek olun. Ben ldpi Kaldır destek durum 3:2 için tasarım yapardım. Tabii ki bu bizi asla ilk soruma götürüyor 4:3 görüntü oranı ile mdpi bir cihaz olacak varsayar.

Benim tercih edilen bir çözüm uygulamam işleyebilir Android Market belirtmek için olabilir ama bu şimdiye kadar mümkün görünmüyor.

Herkes daha iyi bir yaklaşım var mı? (Telefonlarda oyunlar için sadece akılda tutmak)

CEVAP
19 AĞUSTOS 2011, Cuma


Doğrudan sorunuza cevap veremem, ama sana yaklaşımımı anlatmak istiyorum. Herhangi bir sayının kullanmaya çalışıyorum. Bunun yerine benim görüşlerim doğru her telefona bakmak doldurma, kenar boşlukları ve göreceli düzenleri kullanarak çalışıyorum. Bu da bana farklı yönler için Görünüm oluşturma önlemek için yardımcı olur.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • boniver

  boniver

  17 NİSAN 2006
 • ethr95awd

  ethr95awd

  8 Kasım 2006
 • Video-Tutorials.Net

  Video-Tutori

  15 Mart 2011