SORU
16 NİSAN 2009, PERŞEMBE


Web sitesi PHP kullanarak ekran görüntüleri

PHP bir web sitesinin bir ekran görüntüsü alma, sonra bir dosyaya bunu kaydetmenin bir yolu var mı?

CEVAP
16 NİSAN 2009, PERŞEMBE


Emin olabilirsiniz, ama bir sayfa oluşturmak gerekir. Eğer gerçekten sadece php kullanmak istiyorsanız, HTMLTOPS, hangi render ps dosyası (ghostscript) sayfa ve çıktı o zaman, onu dönüştürmek öneririm .jpg, .png, .pdf.. karmaşık sayfaları (ve dont destek tüm CSS) ile biraz daha yavaş olabilir.

Başka wkhtmltopdf kullanabilirsiniz için çıkış pdf bir html sayfası, jpg, whaterver.. CSS2 kabul edin.0, y sarıcı safari ().. bu yüzden iyi olmalı sayfa işlemek için kullanın. Eğer sunucu üzerinde yüklemek için de..

GÜNCELLEMEŞimdi, yeni HTML5 ve JS özelliği ile, aynı zamanda tuval nesnesi Javascript kullanarak sayfa oluşturmak için. Burada güzel bir kütüphane yapmak için: Html2Canvas ve G gibi bir geri bildirim almak için aynı yazar tarafından here is an implementation. Tuvale dom işlenmiş bir kere, sonra ajax ile sunucuya göndermek ve kaydetmek resim olarak kullanabilirsiniz.

EDİT: Png pdf dönüştürmek için ımagemagick aracını kullanabilirsiniz. Wkhtmltopdf benim sürümü görüntüleri desteklemiyor. E. g. convert html.pdf -append html.png.

EDİT: This small shell script php5-cli ve yukarıda araçları ile linux üzerinde basit ama çalışma kullanımı bir örnek verir.

EDİT: wkhtmltopdf ekibi başka bir proje üzerinde çalışmakta olduğunu şimdi fark ettim: wkhtmltoimage, jpg doğrudan verir

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • BeginnersTech

  BeginnersTec

  8 NİSAN 2011
 • Madeon

  Madeon

  31 Ocak 2010
 • Project Mooncircle

  Project Moon

  6 Aralık 2009