SORU
21 NİSAN 2010, ÇARŞAMBA


WebSockets ve saf TCP arasındaki temel fark nedir?

WebSockets okudum ve sadece önemsiz bir TCP bağlantısı açmak ve diğer masaüstü uygulamaları gibi sunucu ile iletişim kurmak değil neden merak ediyorum. Ve bu iletişimi neden websockets sayesinde mümkün olur?

CEVAP
21 NİSAN 2010, ÇARŞAMBA


Büyük olasılıkla bu ağdaki makinaları kontrol ve bağlantı noktalarını TCP bağlantısı için uygun açık olduğundan kolay bir intranet sınırları içinde çalışırken TCP soketleri üzerinden iletişim kurmak için.

İnternet üzerinden, diğer ucunda başka birinin sunucu ile iletişim. Onlar . ben^>son dereceherhangi bir eski soket açmak için olası bağlantılar için. Genellikle HTTP veya HTTPS için 443 port 80 gibi sadece birkaç standart olanları var. Sunucu ile iletişim kurmak için bu bağlantı noktalarından birini kullanarak bağlanmak zorundadır.

Bunlar genellikle HTTP konuşan web sunucuları için standart bağlantı noktaları göz önüne alındığında, bu nedenle HTTP protokolüne uymak Zorundasınız, aksi takdirde sunucu konuşmuyor. Amacı web yuva olduğu için izin başlatmak için bir bağlantı üzerinden HTTP, ama sonra pazarlık için kullanın web yuva protokolü (varsayarak sunucu neler yapabilir bunu yaparken) izin ver bir daha "TCP soket"gibi bir iletişim akışı.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • edwin maldonado

  edwin maldon

  28 Mart 2009
 • SDSARG3

  SDSARG3

  14 Mart 2009
 • The Verge

  The Verge

  8 AĞUSTOS 2006