SORU
7 EKİM 2013, PAZARTESİ


Çekirdek ve işlemci arasındaki fark?

Bir çekirdek ve işlemci arasındaki farkı arıyorum .

Zaten aradım Google'da ama sadece çok çekirdekli ve çoklu işlemci tanımı yaşıyorum , ama ne arıyorum uymuyor.

Sen yardım et :)

CEVAP
11 EKİM 2013, Cuma


Çekirdek genellikle temel hesaplama birimi CPU - Çalıştır bir tek program kapsamında (veya birden fazla olanlar ise destekler ÖDEV konuları gibi hiper iş parçacığı üzerinde ıntel CPU), bakımı doğru programı devlet, kaydeder ve doğru icra emri ve icra işlemleri ile Alu. Optmization amaçlar için, bir de çekirdeği-core sık kullanılan bellek parçalar kopyalarını önbelleğe alabilir.

Bir İŞLEMCİ, bir veya daha fazla çekirdek, belirli bir zamanda görevleri gerçekleştirmek için olabilir. Bu görevler genellikle yazılım süreçleri ve OS programları bu konuları. İşletim sistemi çok iş parçacığı çalıştırmak için olabilir, ama sadece CPU X = sayı çekirdek çekirdek başına ÖDEV-iş parçacığı sayısı * belirli bir zaman X gibi görevlerde çalışacak, unutmayın. Geri kalan işletim sistemi için onları ister zamanlama beklemek şu anda görev veya başka yollarla çalıştırmadan önce davranacak durumda olmazdık.

Bu, bir veya birçok çekirdek ek olarak, CPU dış dünyaya çekirdekleri birbirine bağlayan ara bağlantı bazıları, "son seviye" önbellek paylaştı. büyük bir genellikle de yer alacak Diğer temel unsurları bir CPU çalışması için gerekli birden fazla var, ama onların tam konumları tasarımına göre farklı olabilir. Bellek, G / Ç denetleyicileri (ekran, PCI, USB, vb.) konuşmak bellek denetleyicisi gerekir. Geçmişte bu unsurlar CPU, tamamlayıcı dışında", ama en modern tasarım CPU. içine entegre var "yonga edildi

Ayrıca CPU entegre bir GPU olabilir, ve başka hemen hemen her şeyi tasarımcısı performans, güç ve üretim konuları için yakınında tutmak istedi. CPU tasarım çoğunlukla "SOC" çip üzerinde sistem " denilen şey için gidişli

Bu bir "klasik" tasarım, en modern genel amaçlı aygıtları (istemci BİLGİSAYAR, sunucu ve aynı zamanda tablet ve akıllı telefonlar) tarafından kullanılır. Hesaplamaları yapılır daha ayrıntılı tasarımlar, genellikle akademide bulabilirsiniz, temel "çekirdek gibi" birimleri.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • MusicDeluxeTV

  MusicDeluxeT

  14 Mayıs 2010
 • SaMmM123

  SaMmM123

  3 Mayıs 2006
 • Vladimir Jenko

  Vladimir Jen

  1 Mart 2010