SORU
27 HAZİRAN 2012, ÇARŞAMBA


Vs JAVA_OPTS - fark Nedir CATALİNA_OPTS?

Apache Tomcat değişkenler - CATALINA_OPTS SO JAVA_OPTS arasındaki farkı bulmaya çalışıyor ve/cevabı burada yayınlanan soru yok olduğunu görmek için sürpriz böyle kazanılır. Burada cevap () farkı bulduktan sonra paylaşmayı düşündüm. Cevap fark altında kontrol edin.

NOT:Bu nakil sırasında, Apache Tomcat v6 yapıyoruz.0.CentOS5 64-bit kemer ile İLGİLENİYORUZ 6u32 ile 10.

CEVAP
27 HAZİRAN 2012, ÇARŞAMBA


İki ortam değişkenleri - CATALINA_OPTS ve hem de kullanılan JAVA_OPTS - vardırcatalina.shTomcat başlatma ve kapatma komut dosyası. Dosya: içinde yorum olarak açıklanmıştır

[JAVA_OPTS]: (isteğe bağlı) çalışma zamanı seçenekleri kullanılan Java"", "" veya "Çalıştır"dur Başlat komut yürütülür

ve

[CATALİNA_OPTS]: (isteğe bağlı) çalışma zamanı seçenekleri Java ""veya "Çalıştır" komut yürütülür . başlattığınızda kullanılan

Neden iki farklı değişken vardır? Ve fark nedir?

Öncelikle, belirtilen şey YA da değişken geçti, aynı şekilde, bir komut başlar Tomcat - "Başlat" veya "Çalıştır" komut - ama sadece değerleri set JAVA_OPTS geçti "dur" komutu. Belkide bu sadece bir çalışma, başlangıç değil bitiş etkileri olarak pratikte nasıl çalıştığı için herhangi bir fark yapmaz.

İkinci fark çok incedir. Diğer uygulamalar da JAVA_OPTS, ama sadece Tomcat CATALİNA_OPTS kullanacak kullanabilir. Yani eğer ortam değişkenleri kullanmak için sadece Tomcat, size olacak en iyi tavsiye için kullanmak CATALİNA_OPTS, oysa eğer ortam değişkenleri için kullanılan diğer java uygulamaları, gibi JBoss, sen-meli koymak ayarlarınızda JAVA_OPTS.

Kaynak:CATALINA_OPTS v JAVA_OPTS - What is the difference?

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Anthony Le

  Anthony Le

  10 EKİM 2006
 • Call Me Howard

  Call Me Howa

  18 AĞUSTOS 2012
 • MisterBrightside

  MisterBright

  24 Mart 2006