SORU
9 Temmuz 2009, PERŞEMBE


Cassandra ve CouchDB arasındaki fark nedir?

Her iki proje de bakıyorum ve gerçekten fark göremiyorum

gelen Cassandra Sitesi:

Cassandra yüksek ölçekli, sonunda tutarlı, dağıtılmış, yapılandırılmış bir anahtar-değer deposudur...Cassandra sonunda tutarlıdır. BigTable gibi, Cassandra ColumnFamily tabanlı bir veri modeli tipik bir anahtar/değer sistemleri daha zengin sağlar.

gelen CouchDB Sitesi:

Apache CouchDB bir dağıtılmış, hata toleranslı ve şema-ücretsiz belge odaklı veritabanı erişilebilir Dinlendirici HTTP/JSON API üzerinden.

Her proje arasında belirli farklar olarak görüyorum diyebilir: erişim Yöntemleri, yazılı dilleri, vb. ama BİR ÖRNEK koymak, SOLR Sphinx hakkında konuşurken ikisi de büyük farklılıklar dizin oluşturucu olduğunu biliyorsun ama sonunda dizin oluşturucu.

Bazı durumlarda biri diğerinin yerine Cassandra, CouchDB ve non-ilişkisel burada ki veritabanları miyim?

CEVAP
11 Temmuz 2009, CUMARTESİ


CouchDB belge deposudur. Belgeleri (JSON nesneleri) bunu koymak ve görünümleri (dizinler) onları tanımlamak. Nesneler potansiyel olarak derin yapı ile keyfi olarak karmaşık olabilir. Ayrıca, bazı tutarlı şema aşağıdaki sınırlı değildir.

Cassandra düzensiz tablo anahtar-değer deposudur. Sadece her adlandırılmış sütun değerleri ile aileler için gruplandırılmış bir dizi var satır, depolar. BigTable oldukça yakın görünüyor; BigTable her satır aynı yapıya sahip olması (bir SQL veritabanı aksine) gerektirmez. Değerleri bir yapı olabilir, ama böyle bir şey sadece dizeleri/bayt dizileri olduklarını bilmiyor.

Evet, non-ilişkisel veritabanları her ikisi de, ve muhtemelen onların uygulanabilirliği örtüşme adil bir miktar var, ama tamamen farklı bir veri organizasyon modelleri var. Her muhtemelen diğer taklit zorla olabilir, ama her model en iyi sorunları farklı bir dizi göster.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • esnathesinger

  esnathesinge

  6 NİSAN 2009
 • Michael Zhang

  Michael Zhan

  8 EYLÜL 2012
 • pleated-jeans

  pleated-jean

  6 HAZİRAN 2013