SORU
19 EKİM 2011, ÇARŞAMBA


Ne bir UİView ve bir CALayer arasındaki farklar?

İki farklı veri temsil her ikisi de aynı özelliklere animasyon desteği farklı iki tür, en var. Ne bir UİView ve bir CALayer arasındaki farklar?

CEVAP
19 EKİM 2011, ÇARŞAMBA


İOS, her UİView Çekirdek Animasyon CALayer tarafından desteklenmektedir, sen bunun farkında olmasa bile bir UİView kullanarak, zaman CALayers ile ilgileniyor. Temel Animasyon var olmadan önce evrimleşmiş olan Mac, NSViews aksine, UİViews bu CALayers etrafında hafif sarma için tasarlanmıştır.

"When to use CALayer on the Mac/iPhone?" doğrudan CALayers çalışma UİViews üzerinde önemli performans avantajları vermez benzer soruyu ben de tarif ettiği gibi. CALayers yerine UİViews ile kullanıcı arabirimi öğesi oluşturmak için isteyebilirsiniz nedenlerinden biri de çok kolay Mac taşıdık olabilir. UİViews NSViews çok farklıdır, ama CALayers iki platformlarda hemen hemen aynı. Bu Temel Çizim çerçevesi grafikler diğer UI öğeleri yerine CALayers kullanarak ortaya konuyor neden olur.

UİViews CALayers üzerinde bulunur bir şey yerleşik kullanıcı etkileşimi için destek. Eğer CALayers bir hiyerarşi yönetmek eğer kendiniz inşa etmek gerekir ki dokunuyor ve diğer ilgili işlemleri üzerinde isabet sınaması ilgileniyorlar. O kadar da zor bunu kendiniz uygulamak için değil, ama CALayer-tek bir arayüz oluştururken yazmak gerekir diye fazladan kod.

Genellikle temel UİView sınıfı daha karmaşık animasyonlar gerçekleştirmek sağlar bir UİView için alttaki katmanları erişim gerekir. Yetenekleri iOS SDK olarak büyüdü UİView animasyon olgunlaştı, ama hala en iyi temel CALayer ile etkileşim tarafından yapılan birkaç şey var.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Animation Workshop

  Animation Wo

  8 NİSAN 2010
 • Random Act of Kindness Video Contest

  Random Act o

  18 EYLÜL 2012
 • MrChiCity3

  MrChiCity3

  14 NİSAN 2008